TMS


Niemiecki indeks DAXDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 06.12.2018

Mikołaj przyniósł graczom giełdowym grającym na zwyżkę… rózgę, bowiem index DAX spadł wczoraj o 3,48%. Próżno w tym roku szukać drugiego tak istotnego spadku notowań w ciągu dnia, podobny 3 procentowy spadek odbył się dopiero w czerwcu 2016 roku (poprzedzony prawie 7% tąpnięciem). Po fixingu kontrakt terminowy zyskiwał, odrabiając straty, jednak skala podejścia była dużo niższa niż za oceanem (gracze akcyjni będą mogli dopiero zareagować dziś na otwarciu). Wolumen obrotu był duży – jak przystało na tego rodzaju sesję, podobnie LOP, liczba nowo otwieranych kontraktów przekroczyła 22 tyś.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Vonovia, która zyskała 1,28% i… był to jeden rosnący wyjątek na spadkowy rynku. Najsłabiej wypadł Daimler spadając aż 6,28% natomiast Fresenius stracił 6,09% a Covestro był pod kreską 5,64%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość zyskujących notowanych na giełdzie wynikiem 643 do 78. DAX Volatility, który mierzy zmienność implikowaną opcji na DAX osiągnął nowe 6-miesięczne maksimum.

Zacznij handlować czołowymi kontraktami CFD na ponad 10 000 światowych rynków. Handluj parami walutowymi, indeksami oraz towarami.
Wejście na światowe rynki finansowe nigdy jeszcze nie było tak łatwe.

DAX Intraday

Wczoraj nie udało się obronić strefy wsparcia 10 980/60, która pod naporem podaży pękła w pierwszych godzinach handlu. Rynek kontynuował wyprzedaż schodząc momentami poniżej 10 800 punktów czyli cen nie widzianych od wyborów prezydenckich w USA w listopadzie 2016 roku. Górna granica trwającej ówcześnie 3-miesięcznej konsolidacji to poziom 11 725-820, po czym w grudniu zapoczątkowany rajd w górę, potrwał do maja 2017 roku.

W piątek DAX startuje pod punktem kierunkowym, który znajduje się przy 10 925 punktów a do wspomnianej wyżej strefy oporu brakuje kilkudziesięciu punktów. Dopiero jej pokonanie mogłoby dać chwilę oddechu w spadkach. Kolejny opór R1 dopiero przy 11 195 pkt, natomiast wsparcie przy wczorajszym ekstremum – 10 760 pkt.

dax m15

Dziś rynek czeka jeszcze na dane z amerykańskiego rynku pracy, które pomogą ukształtować cenę na koniec tygodnia i może pojawić się chęć utrzymania minimów i rozbudowa dolnego cienia.Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here