Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 06.09.2018

Wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem o 0,71%, był to szósty dzień niższych cen pod rząd. Z ostatnią taką sytuacją mieliśmy do czynienia na przełomie stycznia i lutego 2018 roku, kiedy to spadek zakończył się ponad dwuprocentowym tąpnięciem a następnie przyszło odreagowanie. Na kontrakcie terminowym to trzecia sesja z podwyższonym wolumenem obrotu (ponad 100k kontraktów), liczba otwieranych pozycji ciągle rośnie.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka RWE, która zyskała 2,67% a tymczasem spółka Deutsche Post wzrosła o 0,65%. Najsłabiej wypadł chemiczny BAYER spadając aż 4,57% a Commerzbank był pod kreską 2,25%. Ten ostatni opuści prestiżowy index DAX z dniem 24 września na rzecz procesora płatności Wirecard.

Zacznij handlować czołowymi kontraktami CFD na ponad 10 000 światowych rynków. Handluj parami walutowymi, indeksami oraz towarami.
Wejście na światowe rynki finansowe nigdy jeszcze nie było tak łatwe.

DAX Intraday

Niemiecki DAX zamknął się poniżej bariery 12 tyś punktów, po raz pierwszy od 28 marca br. Tak negatywna postawa wiąże się z popołudniowym osłabieniem giełdy na Wall Street. Dziś rynek w Europie rozpoczyna od niskiego pułapu ale w zakresie wczorajszej sesji, trudniej jest już niedźwiedziom zepchnąć cenę i po godzinie 9:00 DAX domyka lukę spadkową. Najbliższa luka do zamknięcia to strefa 12 170-12 200 co może wydarzyć się już w przyszłym tygodniu.

Kurs dobrze współpracuje z horyzontalnymi liniami jako strefy oporów (pomarańczowe), dopiero wyjście nad nie byłoby pierwszą jaskółką dla podwalin do wzrostu. Dodatkowo punkt kierunkowy przy 12 tyś punktów. Od dołu notowania ogranicza najdalszy punkt tygodniowy S3 – 11 950 oraz dzienny S1 przy 11915 punktów. Jeśli chodzi o poziomy wolumenowe, rynek jest rozdarty pomiędzy 11 950 a 12 000.

Dziś przed nami jeszcze dane z amerykańskiego rynku pracy NFP.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here