Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 06.08.2018

Rynek niemiecki zniżkował podczas pierwszej sesji w tygodniu o 0,14%; wynik ten nie oddaje jednak w pełni tego co działo się na sesji, gdyż najpierw obserwowaliśmy silny wzrost o ponad 150 punktów, a następnie cały ten ruch został skasowany. Niemiecki wskaźnik zamówień w przemyśle spadł nieoczekiwanie w lipcu o 4% podczas gdy rynek liczył na spadek zaledwie 0,3%.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka HeidelbergCement, która zyskała 1,87% a tymczasem spółka Bayerische Motoren Werke wzrosła o 1,42%. Najsłabiej wypadł Linde spadając aż 7,47% a ThyssenKrupp stracił 0,91%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość tracących notowanych na Giełdzie wynikiem 386 do 325.

Już teraz zapoznaj się z ofertą NAGA Markets

DAX Intraday

Rynek otwiera się nieco wyżej i kontynuuje wspinaczkę, podobnie jak SP500 który w nocy poprawił ostatnie maksima trendu. Punkt kierunkowy (12 610) znajduje się poniżej ceny co daje przewagę kupującym, przynajmniej na początku. Po godzinie 9:00 cena mierzy się już z piwotem tygodniowym, który wczoraj “zadziałał” ale z opóźnieniem, dlatego może on być nie do końca dobrym wskazaniem jeśli chodzi o handel intraday.

Cena jednak rośnie po obronie dołka przy 12 530 i teraz to sprzedający muszą się martwić obroną w rejonie wczorajszego szczytu, tam przebiega również lokalny opór R1 – 12 695. Zaksięgowanie tego poziomu i brak chętnych do dalszego ruchu w górę interpretowałbym jako okazję do zajmowania krótkoterminowych shortów. Wsparcia wolumenowe wspierają wzrost, tak długo dopóki cena kształtuje się powyżej 12 580 punktów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKania [KAN] – spłacane długi szansą na odreagowanie – analiza na zamówienie
Następny artykułMożliwe odwrócenie trendu na parze GBPAUD
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here