Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 04.08.2017

Piątkowa sesja na DAX to pokaz siły byków. Rynek potwierdza znaczenie okolic 12 100 punktów formując podwójne dno na interwale dziennym. Otwarcie wypadło w punkcie równowagi – poziom pivot point PP, aby w dwie godziny później osiągnąć pierwszy cel na 12 177.

Te artykuły również Cię zainteresują
Rynek przyspieszył wspinaczkę po godzinie 14.30, kiedy to napłynęły dane z USA – Non Farm Payrolls. Zatrudnienie w sektorze pozarolniczym wzrosło w lipcu o 209 tysięcy etatów (wobec konsensusu 183 tysiące). Poprzednie odczyty zrewidowano w górę z 222 tyś do 231 tyś. Średnie płace godzinowe wzrosły o 9 centów (tj 0,3%), to największy wzrost od 5 miesięcy. Rok do roku pensje wzrosły o 2,5 procent, to kolejny argument dla FEDu dla zacieśniania polityki.

Skorzystaj z niskich spreadów i szybkiej egzekucji zleceń na DAX (spready już od 0 pipsów, maksymalna dźwignia 1:100) oraz na innych indeksach, towarach i walutach dzięki ofercie brokera Tickmill, licencjonowanego przez FCA.

Już teraz zapoznaj się z ofertą Tickmill i załóż bezpłatny rachunek rzeczywisty

Rynek eurodolara zareagował spadkiem powyżej 1%, co natychmiastowo przełożyło się na wzrost notowań DAXa powyżej bariery 12 300 punktów. Najmocniej rosły spółki: Infineon, Adidas i Commerzbank powyżej 3%. Największy pozytywny wpływ na indeks miała spółka BASF ze wzrostem 1,87%. Po stronie maruderów po raz kolejny znalazł się Siemens, który spada na zwiększonym wolumenie. Jest to największy komponent w indeksie z udziałem ponad 10%.

AKTUALIZACJA D1: Rynek zamyka dzień dużą świecą wzrostową powyżej miesięcznego piwota, kształtując nowy wyższy szczyt.

DAX Intraday

Po otwarciu notowania przebywają powyżej PP, co sugeruje atak na kolejny poziom 12 360. W przypadku zejścia kursu w okolicę 12 240, należy szukać okazji do podłączenia się do trendu wzrostowego.

Najważniejsze dane dla indeksu DAXConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułInstal Kraków [INK] – blisko linii trendu – analiza na zamówienie
Następny artykułPlan na Tydzień (7-11/08/2017) – spadkowy RGR na NZDUSD
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here