Naga Markets


DAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.

Podsumowanie sesji 06.07.2017

Pierwszy piątek miesiąca oznacza, że dzisiaj mamy publikowane najważniejsze dane makroekonomiczne, czyli raport z amerykańskiego rynku akcji. Wczoraj mieliśmy przedsmak oficjalnych danych. W opublikowanym raporcie firmy ADP okazało się, że przybyło w czerwcu 158 tys. miejsc pracy. Prognozy rynkowe szacowały wzrost o 188 tys. miejsc. Rozczarowanie raportem ADP spowodowało spadki na rynkach akcji w USA, ale również w Europie.

Rynkom akcji w Europie również nie pomógł wczorajszy protokół z ostatniego posiedzenia EBC. Wynika z niego, że Rada Prezesów Europejskiego Banku Centralnego dyskutowała w czerwcu nad kwestią możliwości rezygnacji z rozszerzenia programu skupu aktywów QE. Ponadto w czerwcu Rada Prezesów EBC usunęła z forward guidance sformułowanie o możliwości obniżki stóp procentowych oraz podniosła ocenę bilansu ryzyka dla wzrostu gospodarczego w strefie euro do neutralnej.

Zarezerwuj KsiążkęDzisiaj rano indeks Nikkei zakończył dzień z wynikiem -0,27%. S&P 500 zamknął sesje również na minusie wynoszącym 0,94%. Także DAX zakończył dzień pod kreską, która wyniosła 0,58%. Niemiecki indeks ustanowił nowy rekord w okolicach 12951 pkt. Jednak nie zdołał utrzymać się na tym poziomie zbyt długo. W ubiegły czwartek i piątek indeks mocno spadał zatrzymując się dopiero w okolicach wsparcia 12400 pkt. Na początku tygodnia indeks utrzymywał się nad poziomem 12400 pkt., ale była to tylko korekta wzrostowa ostatnich mocnych spadków. Wczoraj DAX spadł poniżej 12400 pkt., co otwiera drogę do 12200 pkt.

DAX Intraday

Indeks DAX po otwarciu rynku terminowego zmierza w stronę poziomu pivot point w okolicach 12400 pkt. Przełamanie tego poziomu otworzy drogę do R1 w pobliżu 12460 pkt. Z kolei zejście poniżej dzisiejszych minimów w okolicach 12340 pkt. otworzy drogę do S1 12280 pkt.

Najważniejsze dane dla indeksu DAX

14:30 – Sytuacja na rynku pracy w USA

Wskaźnik Pivot Point używany w powyższej analizie indeksu DAX 30 znajdziesz w dodatku Admiral Markets MT4 Supreme do platformy MetaTrader 4.Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here