Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.

Podsumowanie sesji 06.06.2017

Początek tygodnia przynosi słabe nastroje na rynkach. Powodów takiej atmosfery jest wiele. W weekend po raz kolejny doszło do ataku terrorystycznego na Wyspach. Arabia Saudyjska i kilka krajów z tamtego regionu zerwało stosunki dyplomatyczne z Katarem oskarżając go o wspieranie terroryzmu. Do tego dochodzi posiedzenie Europejskiego Banku centralnego, które odbędzie się w najbliższy czwartek. Prawdopodobnie nie dojdzie do żadnych zmian parametrów polityki pieniężnej, ale inwestorzy mogą się obawiać, że zostanie zmieniony forward guidance, w którym do tej pory zakładano podjęcie każdych działań w celu przywrócenie inflacji w okolice 2% w średnim terminie, czyli celu inflacyjnego EBC. Chociaż na razie nic na to nie wskazuje, a sam Mario Draghi w ubiegłym tygodniu zapowiadał, że nadal trzeba wspierać Strefę Euro poprzez luźną politykę pieniężną. Dzisiaj rano poznaliśmy dane o niemieckiej produkcji, które okazały się słabsze od prognoz w ujęciu miesięcznych, jak również rok do roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zarezerwuj KsiążkęWczoraj rano indeks Nikkei zamknął sesje na minusie wynoszącym 0,95%. Indeks DAX zniżkował 1,04%, a S&P 500 stracił 0,28%. Niemiecki indeks zawrócił z historycznych maksimów wynoszących obecnie około 12878 pkt. i zmierza w stronę wsparcia w pobliżu 12600 pkt., które może powstrzymać podaż i powrót w okolice 12800 pkt. Przełamanie jednak tego obszaru otworzy drogę w stronę kolejnego poziomu wsparcia w pobliżu 12400 pkt.

DAX Intraday

Po otwarciu rynku kasowego mamy nieśmiałe próby ruchu w górę.Wyjście ponad poziom pivot point w okolicach 12700 pkt. otworzy drogę do R1 w pobliżu 12750 pkt. Z kolei zejście poniżej dzisiejszych minimów w okolicach 12650 pkt. może dać sygnał do ruchu w stronę S1 w pobliżu 12615 pkt.

Najważniejsze dane dla indeksu DAX

11:00 – Produkt Krajowy Brutto, fin. w strefie euro

Wskaźnik Pivot Point używany w powyższej analizie indeksu DAX 30 znajdziesz w dodatku Admiral Markets MT4 Supreme do platformy MetaTrader 4.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here