Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 06.05.2019

Niemiecki DAX stracił wczoraj cały 1 procent, to najwyższy jednosesyjny spadek od 22. marca czyli okolic wygasania serii marcowej. Nie opisuje to jednak w pełni tego co działo się podczas sesji, gdzie po dużej luce otwarcia rynek podążał jeszcze na południe by około południa zacząć wspinaczkę. Dane nt. PMI dla usług z Niemiec były niewiele wyższe od oczekiwań (55,7 vs 55,6 pkt).

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Deutsche Boerse, która zyskała 1,30% a tymczasem spółka Adidas wzrosła o 1,20%. Najsłabiej wypadł BASF spadając aż 5,38% natomiast RWE stracił 4,43%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość spółek zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 579 do 134.

DAX Intraday

Większość spadku wczoraj wykonała się podczas sesji overnight, lecz mimo dużego odchylenia udało się sprowadzić indeks w okolicę otwarcia. Krótki był czas który indeks spędził poniżej średniej 200 godzinowej, całą sesję należy zapisać na plus dla byków bowiem świeca dzienna posiada okazały dolny cień. Dziś rynek otwiera się neutralnie, pierwsze godziny to próba testowania wspomnianego cienia, punkt kierunkowy na dziś to 12 278 pkt.

dax m30W tym miejscu znajduje się także pierwsze zniesienie fibo 38,2%; szczególnie istotne dla cierpliwych graczy którzy nie gonili wczoraj za uciekającym rynkiem w popłochu. Spodziewam się tu próby rozerwania dzisiejszej konsolidacji najpierw z atakiem w dół w kierunku (S1) 12 200 pkt przed ruchem do góry w kierunku piwota tygodniowego oraz R1 czyli ~ 12400 pkt.

 tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułStrategia PSV: Poziomy nadal bronione, brak oznak słabości na DAX?
Następny artykułWolumeny etheru w DAppsach są na rekordowych poziomach
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here