Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 05.12.2019

DAX stracił wczoraj 0,65% na niższym obrocie niż dzień wcześniej, stawia to pod znakiem zapytania siłę spadku. Za oceanem, giełda rosła w drugiej części dnia za sprawą… braku negatywnych informacji nt. podwyżek ceł. Jeśli taka sytuacja utrzyma się do 15. grudnia kiedy upływa termin to możemy mieć do czynienia z pozytywną reakcją rynków do końca roku. Tymczasem dane makro ze strefy euro były mieszane, PKB q/q było zgodne z oczekiwaniami 0,2% natomiast sprzedaż detaliczna spadła o -0,6% podczas gdy analitycy szacowali spadek 0,4%.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka MTU Aero Engines, która zyskała 2,41% a tymczasem spółka Merck wzrosła o 0,63%. Najsłabiej wypadł Siemens spadając 1,53% natomiast Beiersdorf stracił 1,38%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość spółek zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 390 do 290, a 76 z nich zakończyły sesję bez zmian.

Capital.com
Capital.com - najlepsze platforma do handlu. 0% prowizji i wąskie spready! SPRAWDŹ NAS

DAX Intraday

Wczoraj niemiecki indeks cofnął się z pod oporu miesięcznego piwota, po dwukrotnej próbie zniechęceni kupujący musieli skapitulować. Spadek zakończył się na wsparciu S1 i jak dotąd to wszystko na co stać niedźwiedzie. Poziom 13 050 pkt jest miejscem gdzie tracą one swoją przewagę intraday. Wyjście ponad 13 100 pkt pozwoli na ponowne zmierzenie się z wczorajszym oporem, gdzie wypada także lokalny R1. Od góry również będzie bronić dostępu pas średnich 200-godzinowych, jest to więc całkiem silny opór.

Spadek poniżej wczorajszego low będzie stanowił zachętę do powalczenia o niższe poziomy jak 13 015 czy nawet 12 950 pkt. O godzinie 14:30 poznamy dane NFP, które ustawią końcówkę tygodnia w którym jak na razie widać akcent podażowy. Na razie jak przystało na Mikołajki – dominuje czerwień…Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here