Naga MarketsNiemiecki indeks DAXDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 05.12.2018

DAX zamknął się wczoraj (pod nieobecność graczy z USA) ze stratą 1,19% głównie za sprawą luki spadkowej na indeksie, to druga tak silna sesja dla podaży w tym nie dawno rozpoczętym miesiącu. Wskaźnik PMI dla usług nie zaskoczył zarówno dla gospodarki niemieckiej jak i całej strefy euro i wyniósł odpowiednio 53, i 53,4 pkt. Sesja z niskim poziomem zmienności z zauważalnie małym wolumenem na kontrakcie terminowym niespełna 70 tyś., a także dość mocny spadek liczby otwartych pozycji (-8 tyś).

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka HeidelbergCement, która zyskała 0,46% a tymczasem spółka BAYER wzrosła o 0,43%. Najsłabiej wypadł Wirecard spadając 2,67% natomiast Infineon Technologies stracił 2,39%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość zyskujących notowanych na giełdzie wynikiem 536 do 169.

Zacznij handlować czołowymi kontraktami CFD na ponad 10 000 światowych rynków. Handluj parami walutowymi, indeksami oraz towarami.
Wejście na światowe rynki finansowe nigdy jeszcze nie było tak łatwe.

DAX Intraday

Wczoraj, hamulcowym okazał się dzienny piwot przy 11 250 pkt, a przy braku kapitału z USA w drugiej fazie sesji rynek zdawał się dryfować na pustym morzu. Dziś sytuacja wygląda wygląda zgoła odmiennie i od samego początku gracze przystąpili do sprzedaży akcji, luka 140-punktowa wygląda imponująco. Kolejne minuty nie powodują jednak odbicia i być może czeka nas wizyta jeszcze niżej.

dax m15

Otwarcie poniżej wczorajszych i wtorkowych minimów daje silny sygnał do sprzedaży o czym wspominałem we wczorajszym wpisie i już na liczniku widać okrągłe 11 tyś punktów. Przed nami silna strefa wsparcia do 10950 pkt zbudowania z miesięcznego S1 i tygodniowego S3, dalej w odległości 300 punktów nie ma już nic. Odbicie z tego rejonu mogłoby doprowadzić do testu dzisiejszego otwarcia a nawet 11 120 pkt.

Według cotygodniowej ankiety przeprowadzonej przez Xetra, wśród inwestorów instytucjonalnych mamy mamy duży skok w tył, odsetek byków spadł aż o 24% a niedźwiedzi wzrósł o 25%. Przekłada się to na 41% optymistów i równie dużo bo 40% pesymistów, 19% inwestorów stoi poza rynkiem. Po spadku DAXa o 125 punktów w ubiegłym tygodniu, wskaźnik sentymentu obniżył się o 49 pkt niemal do zera

sentyment daxConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here