Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 05.09.2019

Giełda we Frankfurcie zalicza kolejny udany dzień, DAX wzrósł 0,86% – choć całość wzrostu to wysokie otwarcie. W trakcie regularnej sesji zasięg to niespełna 70 punktów. Na plus dla byków należy zaliczyć utrzymanie 12 100 pkt na zamknięciu. Wczoraj zamówienia z niemieckich fabryk spadły do -2,7% to dużo gorzej niż w poprzednim miesiącu, rynek tym jednak się nie przejął. Za to wstępne odczyty z rynku pracy czyli ADP z USA wypadły dużo lepiej o blisko 50 tyś lepiej niż w prognozie, to dobry znak przed piątkowym NFP.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka ThyssenKrupp AG, która zyskała 6,55% a tymczasem spółka Infineon Technologies wzrosła o 5,89%. Najsłabiej wypadł RWE spadając 2,36% natomiast Vonovia straciła 2,12%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 471 do 197, a 85 z nich zakończyły sesję bez zmian.

DAX Intraday

DAX zachowywał się wczoraj bardzo spokojnie, trwałość ruchu wzrostowego jest na razie zadziwiająca. Posiadacze krótkich pozycji są w trudnej sytuacji, choć tu pojawia się dla nich argument iż w nocy został wykonany niewielki ruch wzrostowy w przeciwieństwie do ostatnich dwóch sesji. Jednak będąc obiektywnym byki też posiadają argument w postaci niewyczerpania średniego dziennego zasięgu dla sesji – będzie więc szansa do gry zarówno w jedną jak i drugą stronę.

dax m30

Tymczasem otwarcie wypadło niżej a to zostało wykorzystane do kupna i luka została szybko zamknięta. Obecnie DAX wybił się z budowanego wczoraj trójkąta i testuje siłę kupujących. Możliwy ruch w górę ok 80 pkt. do 12 220 pkt do zewnętrzego mierzenia 161,8% da wczorajszej korekty spadkowej lub nawet do R2 12 230 pkt. Jednak po drodze jest punkt 12 160 czyli opór tygodniowy i jak wspominałem wczoraj target dla longów został już osiągnięty, dalej może być trudno – zwracam więc uwagę na istotę 12 160. Gdyby jednak ruch w górę zakończył się fiaskiem to dzienny piwot 12 100 może być pod presją, niżej to już wczorajsza luka oraz lokalny S1 12 030 pkt. Na koniec przypominał o kształtowaniu świecy tygodniowej która jak na razie wygląda imponująco oraz o danych NPF o 14:30.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here