Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 05.09.2018

Stało się! DAX na wczorajszej sesji przebił w cenach zamknięcia czerwcowy dołek, spadając o 1,39% do okolic 12 tyś punktów. W ciągu ostatnich 5 sesji spadek przekraczający jeden procent pojawił się trzykrotnie, dodatkowo ostatnie dwie sesje to skokowy wzrost wolumenu i zainteresowania graczy. W USA indeks SP500 zdołał się obronić, natomiast ciągle pozostaje poniżej 2900 punktów.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Commerzbank, która zyskała 3,15% a spółka Deutsche Bank wzrosła o 0,33%. Najsłabiej wypadł RWE spadając 3,18% natomiast SAP stracił 3,11%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 552 do 156.

Zacznij handlować czołowymi kontraktami CFD na ponad 10 000 światowych rynków. Handluj parami walutowymi, indeksami oraz towarami.
Wejście na światowe rynki finansowe nigdy jeszcze nie było tak łatwe.

DAX Intraday

Po raz kolejny otwarcie dnia wypada w pobliżu dziennego dołka, co wyraźnie wskazuje kto dominuje na parkiecie. Po godzinie 9:00 doszło już do testu okrągłego poziomu 12 tyś punktów, gdzie za każdym razem toczyła się bitwa włączając w to wysoką zmienność i niezdecydowanie, dlatego nie powinien on zostać oddany bez walki. Rynek znalazł się również w obszarze wsparcia intraday S1 oraz miesięcznego S1 czyli strefa 12 000-12 020 punktów, niżej jest dopiero 11 940. Najbliższy poziom oporu to luka otwarcia a następnie punkt kierunkowy piwot (DP) przy 12 085.

Według cotygodniowej ankiety przeprowadzonej przez Xetra, wśród inwestorów instytucjonalnych, odsetek byków spadł o 1%, niedźwiedzi wzrósł o 9%. Przekłada się to na 44% optymistów, 43% pesymistów i 13% poza rynkiem. Widać zatem, że osoby stojące poza rynkiem dołączają po krótkiej stronie rynku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here