Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 03.08.2018

DAX rósł w piątek o 0,55% na niskim wolumenie, jednak w ciągu całego tygodnia jest pod kreską 1,90% i utrzymał się poniżej 12 700 punktów. W piątek niemiecki PMI dla usług nie zaskoczył i był zgodny z konsensusem (54,1 vs 54,4), natomiast lipcowy raport z rynku pracy w USA, choć zaskoczył negatywnie kluczowym wskaźnikiem. NFP w lipcu wzrosła o 157 tys. wobec oczekiwanych 193 tys., dane za czerwiec zrewidowano w górę do 248 tys. z 213 tys.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Adidas, która zyskała 2,51% a tymczasem spółka Vonovia wzrosła o 2,07%. Najsłabiej wypadł ThyssenKrupp spadając 2,45%, natomiast Siemens stracił 1,80%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość tracących na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 472 do 232.

Już teraz zapoznaj się z ofertą NAGA Markets

DAX Intraday

W poniedziałek DAX utrzymuje tendencję zwyżkową, o poranku odbija się od punktu kierunkowego oraz piwota miesięcznego nieco powyżej 12 600 punktów. Indeks utrzymuje poziom równości korekt spadkowych, w piątek odbił się od 12 575 a dziś w tym rejonie znajduje się lokalne wsparcie S1, dlatego byki mogą do tej pory czuć się bezpiecznie na pakrkiecie. W przypadku przełamania poziomu obrony następnym punktem zatrzymania powinny być okolicę 12 520 punktów, od góry broni wąska ale ważna strefa oporu 12655/66.

DAX Longterm

Spoglądając na wyższy interwał, dwudniowe spadki wpisują się w schemat korekty na niemieckim rynku i w optymistycznym wariancie nie powinniśmy zobaczyć zejścia poniżej czwartkowych minimów. Cena przebywa jednak w szerokim pasie średnich 200-sesyjnych, co może sugerować przedłużający się trend boczny, od góry strefa oporu wynikająca z czerwcowej luki spadkowej: 12 720/60.


\\ Pozostałe analizy pod tagiem: Guten Morgen DAXConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułSygnity – jest porozumienie ze Skarbem Państwa
Następny artykułStarbucks na razie nie akceptuje płatności w bitcoinach
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here