Naga Markets webinar


DAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 05.07.2018

Czwartkowa sesja na niemieckim parkiecie była udana dla akcjonariuszy, giełdowy DAX zyskał 1,19%głównie w pierwszej fazie sesji, to najwyższa wartość od 14. czerwca. Napięcia handlowe spadły po doniesieniach, jakoby USA miały zaproponować UE zerowe taryfy. Dane z niemieckiej gospodarki zaskoczyły na plus, zamówienia z fabryk wzrosły w maju do 2,6% podczas gdy oczekiwano tylko 1,1%; również dane za poprzedni miesiąc zrewidowano w górę.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Linde, która zyskała aż 4,49%, tymczasem Volkswagen wzrósł o 4,05%. Najsłabiej wypadła spółka Vonovia spadając 1,74% a spółka Beiersdorf była pod kreską 0,29%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 455 do 261.

Już teraz zapoznaj się z ofertą NAGA Markets

DAX Intraday

Silny ruch kierunkowy spowodował, że DAX dotarł niemal do lipcowego poziomu piwot, który przebiega na 12512 punktów. Dziś na otwarciu, za sprawą luki w górę ten opór został zaksięgowany, a cena jak dotąd reaguje niewielkim osunięciem, utrzymanie się na koniec tygodnia powyżej 12500 byłoby pozytywnym sygnałem dla rynku, w przeciwnym razie będzie to dobry czas do realizacji zysków.

Krótkoterminowo cena znajduje się w kanale wzrostowym, którego górne ograniczenie przebiega w bezpośredniej bliskości lokalnego oporu R1 – 12 550 punktów. Punkt kierunkowy w rejonie dolnej strefy wczorajszej konsolidacji 12 420. Obszar największego zainteresowania wolumenowego graczy to 12 460-40 punktów.Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułOddziały Danske Banku wykorzystane do wyprania 8,3 mld dolarów brudnych pieniędzy
Następny artykułStrategia EMA10/20 – short na EURNZD
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here