Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.

Podsumowanie sesji 05.07.2017

Wczoraj europejskim giełdom pomagały dobre dane z tamtejszych gospodarek, a zwłaszcza finalne odczyty indeksów PMI z sektora usługowego dla Niemiec i całej strefy euro, które wyniosły odpowiednio 54 vs. 53,7 oraz 55,4 vs. 54,7. Dla strefy euro napłynęły również dobre dane o sprzedaży detalicznej, która w ujęciu m/m wyniosła 0,4% vs. 0,3%; a w ujęciu r/r 2,6% vs. 2,3%.

Emocji nie dostarczył protokół z czerwcowego posiedzenia FOMC, tak zwane „minutki” Fedu. Członkowie Rezerwy Federalnej byli podzieleni w kwestii terminu rozpoczęcia ograniczania sumy bilansowej, jak wynika z protokołu. Część członków obawia się negatywnych skutków przegrzania rynku pracy i chce rozpocząć procedurę w ciągu kilku miesięcy. Jest też grupa, która chętnie poczekałaby z decyzjami w celu lepszej oceny kondycji gospodarki oraz poziomu inflacji. Protokół niewiele wniósł nowego i też takie były reakcje inwestorów.

Z kolei dzisiaj poznamy ważne dane z amerykańskiego rynku pracy. Po południu zostanie opublikowany raport ADP, który pojawia się zawsze przed oficjalnymi danymi i uważany jest za prognostyk oficjalnym danych, choć korelacja między tymi publikacjami często nie jest duża. Ponadto dzisiaj pojawią się dane o zasiłkach dla bezrobotnych. Dane mogą powiedzieć więcej o ewentualnych decyzjach FOMC, niż wczorajszy protokół. Poznaliśmy już dane o niemieckich zamówieniach w przemyśle, które okazały się słabsze od oczekiwań, co może rzutować na początek sesji.

Zarezerwuj KsiążkęDzisiaj rano indeks Nikkei zakończył dzień z wynikiem -0,48%. S&P 500 zamknął sesje na plusie wynoszącym 0,15%. Również DAX zakończył dzień nad kreską, która wyniosła 0,13%. Niemiecki indeks ustanowił nowy rekord w okolicach 12951 pkt. Jednak nie zdołał utrzymać się na tym poziomie zbyt długo. W ubiegły czwartek i piątek indeks mocno spadał zatrzymując się dopiero w okolicach wsparcia 12400 pkt. Zejście poniżej tej bariery otworzy drogę do 12200 pkt. Z kolei najbliższy poziom oporu to 12600 pkt. Na razie indeks utrzymuje się nad poziomem 12400 pkt., ale na razie jest to tylko korekta wzrostowa ostatnich mocnych spadków.

DAX Intraday

Indeks DAX po otwarciu rynku terminowego zmierza w stronę poziomu pivot point w okolicach 12460 pkt. Przełamanie tego poziomu otworzy drogę do S1 w pobliżu 12420 pkt. Z kolei wyjście ponad dzisiejsze maksima w okolicach 12450 pkt. otworzy drogę do R1 12515 pkt.

Najważniejsze dane dla indeksu DAX

13:30 – Protokół z posiedzenia ECB
14:15 – Raport ADP
14:30 – Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych w USA

Wskaźnik Pivot Point używany w powyższej analizie indeksu DAX 30 znajdziesz w dodatku Admiral Markets MT4 Supreme do platformy MetaTrader 4.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here