Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 05.06.2019

Środowa sesja to zatrzymanie w rejonie maksimów, indeks zyskał co prawda 0,08% jednak na niższym wolumenie. Ostatecznie DAX zatrzymał się poniżej poziomu 12 tyś punktów choć pojawiał się próby jego sforsowania. Opublikowane wczoraj dane nt. PMI dla usług były lepsze od oczekiwań w przeciwieństwie do ostatnich odczytów z sektora przemysłu. Dla gospodarki niemieckiej było to 55,2 pkt a dla całej strefy euro 52,9 pkt. Zaskoczyły natomiast słabe dane ADP ze Stanów Zjednoczonych, może to przełożyć się na gorsze odczyty piątkowych NFP.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Wirecard, która zyskała 2,51% a tymczasem spółka Linde wzrosła o 1,73%. Najsłabiej wypadł ThyssenKrupp spadając 2,47% natomiast Continental stracił 1,71%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 375 do 311.

DAX Intraday

Rynek wczoraj odpoczywał przy maksimach obecnego podejścia, pierwsza korekta została szybko wykupiona przy linii trendu o której wczoraj wspominałem. Następnie w roli wsparcia piwot miesięczny 11 940 pkt. Warto także zauważyć że DAX poprawia wtorkowe maksima, co stawia byki nadal w lepszej sytuacji.

dax m30

Dziś po godzinie 9:00 indeks wychodzi powyżej punktu kierunkowego 11 980 pkt i zmierza w kierunku lokalnego oporu R1 czyli do wczorajszych maksimów. Poziomy horyzontalne dość wąsko rozstawione. Nieco wyżej linia trendu spadkowego pociągnięta po majowych wierzchołkach, trzeci punkt styczny właśnie tuż pod 12 100 pkt. Jestem zdania że rynek właśnie tam dotrze wybijając po drodze wczorajszy szczyt po czym delikatnie zawróci i utrzyma się powyżej dziennego pwiota.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here