TMS


DAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 05.06.2018

Na wtorkowej sesji indeks wzrósł o 0,13%, liczba ta jednak nie oddaje tego co działo się z kursem podczas całej sesji. DAX najpierw zyskał 150 pipsów by następnie tyle samo oddać, świeca dzienna jest tu bardzo wymowna a handel kończy się poniżej miesięcznego pivota (~12800). Opublikowany wczoraj zbiorczy wskaźnik PMI w Niemczech za maj był nieco lepszy i wyniósł 53,4 wobec 53,1 (prognoza).

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Infineon Technologies, która zyskała 2,70% a Fresenius Medical urósł o 1,43%. Najsłabiej wypadła spółka Commerzbank, która spadła 2,81% a Deutsche Bank był pod kreską 1,20%.

Już teraz zapoznaj się z ofertą NAGA Markets

DAX Intraday

Notowania na niemieckim parkiecie startują nieco wyżej w stosunku do wczorajszego zamknięcia, za sprawą kontynuacji hossy na Wall Street, SP500 dołożył w nocy kolejne parę punktów. Tymczasem DAX “uwięziony” pod dziennym poziomem Pivot 12 815.

Najbliższy lokalny opór około 70 pipsów wyżej przy 12 875, jego pokonanie mogłoby spowodować potencjalny ruch do 13 tyś z ciekawym stosunkiem zysku do ryzyka. Dopóki jednak ceny pozostają poniżej punktu kierunkowego, spadek w rejon wczorajszych minimów (domknięcie luki) a nawet niżej jest bardziej realny.Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here