Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 05.06.2018

Na wtorkowej sesji indeks wzrósł o 0,13%, liczba ta jednak nie oddaje tego co działo się z kursem podczas całej sesji. DAX najpierw zyskał 150 pipsów by następnie tyle samo oddać, świeca dzienna jest tu bardzo wymowna a handel kończy się poniżej miesięcznego pivota (~12800). Opublikowany wczoraj zbiorczy wskaźnik PMI w Niemczech za maj był nieco lepszy i wyniósł 53,4 wobec 53,1 (prognoza).

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Infineon Technologies, która zyskała 2,70% a Fresenius Medical urósł o 1,43%. Najsłabiej wypadła spółka Commerzbank, która spadła 2,81% a Deutsche Bank był pod kreską 1,20%.

Już teraz zapoznaj się z ofertą NAGA Markets

DAX Intraday

Notowania na niemieckim parkiecie startują nieco wyżej w stosunku do wczorajszego zamknięcia, za sprawą kontynuacji hossy na Wall Street, SP500 dołożył w nocy kolejne parę punktów. Tymczasem DAX “uwięziony” pod dziennym poziomem Pivot 12 815.

Najbliższy lokalny opór około 70 pipsów wyżej przy 12 875, jego pokonanie mogłoby spowodować potencjalny ruch do 13 tyś z ciekawym stosunkiem zysku do ryzyka. Dopóki jednak ceny pozostają poniżej punktu kierunkowego, spadek w rejon wczorajszych minimów (domknięcie luki) a nawet niżej jest bardziej realny.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykuł4fun Media – będzie dywidenda i skup akcji
Następny artykułElimen E-VN1 – polski, ultralekki samochód wchodzi do sprzedaży
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here