Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 03.05.2019

Piątkowa sesja zakończyła się wzrostem niemieckiego indeksu o 0,55% to największy wzrost procentowy w ubiegłym tygodniu a wciągu 5 dni DAX urósł o 0,79%; wolumen obrotu jest jednak coraz mniejszy. Dziś jednak rynki żyją już innym wydarzeniem, chodzi o podwyższenie ceł na chińskie towary z 10 do 25 proc. od najbliższego piątku – ogłosił prezydent Trump na twitterze. Giełdy europejskie tracą już 1-2 procent, a więc dorobek z kilku ostatnich dobrych sesji został zanegowany. Warto jeszcze wspomnieć o wyższych piątkowych szacunkach nt. inflacji, która rok do roku wzrosła do 1,7% z poprzednich 1,4%.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Adidas, która zyskała 8,15% a tymczasem spółka Fresenius Medical Care wzrosła o 1,41%. Najsłabiej wypadła Deutsche Lufthansa spadając 2,09% natomiast Wirecard stracił 1,08%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 416 do 274.

DAX Intraday

Rynek zyskiwał w piątek do najwyższego poziomu w obecnym ruchu w górę, poniedziałek przynosi jednak silne schłodzenie nastrojów i DAX spada z wysokiego “C”. Otwarcie nastąpiło przy minimach z ubiegłego tygodnia oraz strefie wsparcia, DAX nie zagrzał tam jednak zbyt długo a dziś po otwarciu rynku kasowego nadal spada. Kolejną niepokojącą rzeczą jest zejście poniżej średniej 200-godzinowej, gdzie rynek nie schodził od 27. marca (rynek za oceanem już sugerował takie zejście 2 sesje wcześniej).

dax m30

Patrząc z perspektywy intraday, średni dzienny zasięg został już wykonany, mamy wybicie z progu zmienności, DAX dociera do najdalej wysuniętego wsparcia S3. Najłatwiejszy ruch został już wykonany, co nie oznacza że potencjał do spadku został już wyczerpany. W celu zakupów spoglądałbym tu dopiero w rejon majowego piwota oraz strefy wsparcia 12 145/130. Najbliższy opór to okolica S2 czyli 12 280/90 oraz open 12 320 pkt.

 

 tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs euro po 4,28 zł. Czego spodziewać się na EUR/PLN w poniedziałek?
Następny artykułDonald Trump dwoma tweetami zaburzył rynki. Indeks strachu skoczył o 14%
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here