Naga MarketsNiemiecki indeks DAXDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 05.03.2019

Wtorek zakończył się wzrostem na niemieckim rynku, DAX zyskał 0,24% i utrzymał się powyżej 11 600 pkt. Opublikowane dane PMI dla usług były nieco lepsze od oczekiwań analityków 55,3 wobec 55,1 pkt, podobnie lepsze odczyty dla całej strefy euro 52,8 vs 52,3 pkt. W dalszym ciągu DAX jest mocniejszy od SP500 i nadal jest notowany powyżej swojej 200-godzinowej średniej. Inwestorzy w USA obawiają się czy ostatni spadek był tylko jednorazowym incydentem czy przerodzi się on w trend spadkowy, który także może pociągnąć za sobą indeksy europejskie.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Beiersdorf, która zyskała 1,80% a tymczasem spółka Fresenius wzrosła o 1,78%. Najsłabiej wypadł Covestro spadając 1,25% natomiast Daimler stracił 1,07%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 362 do 335.

DAX Intraday

W dniu wczorajszym mimo ataku podaży udało się bykom obronić tygodniowy piwot oraz strefę wsparcia z poprzedniego tygodnia. W perspektywie kilku dni będzie to ważny poziom – 11 550 pkt, szczególnie w czwartek i zbliżającego się posiedzenia ECB.Bank zaprezentuje decyzję ws. stóp procentowych oraz kwartalne projekcje makroekonomiczne. Rynek będzie zwracał uwagę, na możliwą zmianę w forward guidance a także na nowe informacja o LTRO.

dax m30

Natomiast dziś rynek startuje wokół piwota dziennego, a z uwagi na zawężający się zakres wahań linie horyzontalne stają się dość wąskie. Z technicznego punktu widzenia na sesję intraday powstają bycze sygnały wokół wsparcia, formacja Gartley’a z punktem reakcji D może zapoczątkować wzrost. Lokalny opór w okolicy 11 650 pkt, natomiast utrata wczorajszego denka będzie wiązać się z przyspieszeniem spadku nawet poniżej 11 500pkt.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPolityka pieniężna gorącym tematem środowej sesji
Następny artykułKurs funta zyskuje – GBP/USD z celem 1,30850
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here