Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 04.12.2019

DAX wzrósł na środowej sesji aż o 1,16% i zakrywa już w połowię, tę powstałą w poniedziałek czarną, spadkową świecę. Wczorajszy impuls był bardzo mocny, co może oznaczać że na rynku pojawił się większy kupujący i cała ta korekta spadkowa zostanie wykorzystania do wykupienia rynku pod faktyczne porozumienie USA z Chinami. Tymczasem PMI usługowe dla Niemiec jak i strefy euro lekko zaskakuje na plus i utrzymuje się ponad barierą 50 pkt.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka BAYER, która zyskała 2,44% a tymczasem spółka Deutsche Bank wzrosła o 2,21%. Najsłabiej wypadła Vonovia spadając 0,94% natomiast Wirecard stracił 0,25%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 512 do 169, a 70 z nich zakończyły sesję bez zmian.

Capital.com
Capital.com - handluj już od 80 PLN! SPRAWDŹ NAS

DAX Intraday

Wybicie z formacji oRGR o której wspominałem wczoraj dość szybko miało miejsce i rynek niemal bez korekty ruszył do miesięcznego piwota. Zasięg jeszcze nie do końca został zrealizowany, jednak ten “najbezpieczniejszy” ruch do 13 160 pkt. został wykonany. Aktualnie strefa wokół tego piwota będzie bardzo istotna, bowiem wybicie w górę postawi pod znakiem zapytania kontynuację rozpoczętego w poniedziałek ruchu w dół. Natomiast odpadnięcie to wyraźny znak że spadki jeszcze się nie zakończyły.

dax m30

Obecnie walka intraday odbywa się o utrzymanie nad dziennym piwotem 13 105 pkt, jego utrata to prawdopodobny ruch w stronę S1 13 040 pkt. Potencjał dla longów jest ograniczony, musiałaby się pojawić pozytywna informacja z zewnątrz i dopiero wybicie nad dobowe “high” pozwoli na ruch do lokalnego oporu R1 13 220 pkt czy znajdującego się kilkanaście pkt wyżej piwota tygodniowego.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułCena BTC przekroczy 1 mln USD w 2028 roku – uważa analityk
Następny artykułJohnson: Obiecuję doprowadzić Brexit do końca i obniżyć podatki
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here