Naga MarketsNiemiecki indeks DAXDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 04.12.2018

Wtorkowa sesja zakończyła się spadkiem 1,14%, natomiast kontrakt spadał jeszcze mocniej po obsunięciu za oceanem. Cały dotychczasowy efekt luki wzrostowej został zanegowany i stawia pod znakiem zapytania trwałość wzrostu z początku miesiąca. Paniczna wyprzedaż w USA mogła być także spowodowana faktem, że inwestorzy nie chcieli pozostawać z akcjami w przypadku nietrwałego rozejmu między USA a Chinami gdy giełda będzie zamknięta (z powodu narodowego dnia żałoby). Dlatego gracze w Europie są dziś pozostawieni niejako sami sobie.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Linde, która zyskała 2,06% a tymczasem spółka Beiersdorf wzrosła o 1,47%. Najsłabiej wypadła Deutsche Lufthansa spadając aż 6,24% , naomiast Continental stracił 4,72%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość zyskujących notowanych na giełdzie wynikiem 493 do 224.

Zacznij handlować czołowymi kontraktami CFD na ponad 10 000 światowych rynków. Handluj parami walutowymi, indeksami oraz towarami.
Wejście na światowe rynki finansowe nigdy jeszcze nie było tak łatwe.

DAX Intraday

DAX zaliczył prawie 300 punktowy ruch, który nie został niezauważony przez dużych graczy. Indeks przestrzelił piwot miesięczny i tygodniowy, na moje nieszczęście, gdyż tam uplasowałem długie pozycje i niedługo później musiałem pogodzić się ze stratą…. a wszystko zaczęło się od wybicia dołem wsparcia (pomarańczowa strefa). Dziś rynek startuje poniżej kluczowych piwotów ale bez pogłębienia minimów, najbliższy opór to 11 250 pkt. Dopiero jego pokonanie pozwoli myśleć o rozbudowaniu podejścia w pierwszych godzinach handlu.

Patrząc szerzej, kolejny opór dopiero ok 80 pkt wyżej przy 11 315/30, ta strefa powinna posłużyć w kolejnych godzinach za silny opór. Alternatywnie, utrata dzisiejszych minimów to sygnał kontynuacji spadków do wsparcia S1 11 050 a nawet niżej do listopadowych minimów.

dax m15

Dziś czeka nas seria danych PMI oraz sprzedaż detaliczna strefy euro.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułLiga Traderów VII – walka o wielki finał
Następny artykułNZD/CAD – coraz bliżej dwuletniej linii trendu
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here