Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 04.11.2019

Rynek we Frankfurcie zyskiwał wczoraj 1,35% – to najwyższy wynik od 5. października kiedy to DAX zyskał na wartości aż 2,86%. Mocny ruch w górę na pewno został zauważony przez dużych graczy, powrót powyżej 13 tyś pkt jest już istotny nawet z punktu widzenia długoterminowego. DAX zamyka się tak wysoko po raz pierwszy od maja ubiegłego roku. Tymczasem niemieckie PMI dla przemysłu lekko odbija od dołka 42,1 pkt vs 41,9 pkt, a za oceanem trwa festiwal poprawiania nowych szczytów.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Continental, która zyskała 3,93% a tymczasem spółka Deutsche Bank wzrosła o 3,71%. Najsłabiej wypadł Deutsche Boerse spadając 1,90% natomiast RWE stracił 0,94%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 482 do 206, a 72 z nich zakończyły sesję bez zmian.

DAX Intraday

DAX kontynuował rozpoczęty ruch w górę na poniedziałkowej sesji i od otwarcia nie był już niżej. Mimo zwyczajowo nudnych poniedziałków, indeks wytworzył ruch przekraczający średni dzienny zasięg z ostatnich 2 tygodni w wysokości 120 pkt. Brak negatywnych informacji w weekend przełożył się na zwyżki. To także statystycznie dobry okres dla akcji (“na trupaka pełna paka”). DAX wybił się także z szerokiego kanału wzrostowego, co oprócz ewidentnej siły giełdowych byków każe spojrzeć na wykres kontr-ariańsko.

dax m30

Na wykresie cena dociera już do strefy oporu utworzonej przez ekstrema świec z maja ubiegłego roku. Ta strefa rozpościera się do dzisiejszego lokalnego R1 i choć ma 50 pkt trudno będzie rozgrywać ją intraday – należy mieć to jednak na uwadze. Najbliższe wsparcie to dzienny piwot 13 090 pkt oraz wzrostowe linie trendu. Lokalne wsparcie S1 zaś przy 13 tyś pkt, co odpowiada także zniesieniu 38,2% od ubiegłotygodniowego dołka.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułStellar Lumens rośnie o ok. 20 proc. W tle zaskakująca decyzja deweloperów
Następny artykułBrexit: Fundusze hedgingowe boją się Corbyna, wolą wesprzeć Johnsona
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here