Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 04.09.2019

Niemiecki DAX zyskał wczoraj 0,96% i zdecydowanie wychodzi powyżej 12 tyś pkt – jest najwyżej od początku sierpnia. Wygląda więc na to, że to wybicie z konsolidacji powyżej 11 850 pkt stało się faktem i zasięg do wzrostu należy szacować na ok 12 400 pkt. Wskaźnik PMI dla usług w Niemczech był na dobrym poziomie, powyżej konsensusu 54,8 vs 54,4 pkt. Dla całej strefy euro ten wskaźnik nieznacznie się poprawił. Dobrze wygląda także giełda w USA, choć bankierzy centralni są podzieleni co do dalszej polityki monetarnej. Szef FED w NY dodał wczoraj że problemem naszych czasów jest niska inflacja, która jest bacznie obserwowana przez bank.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Wirecard, która zyskała 4,53% a tymczasem spółka ThyssenKrupp wzrosła o 3,48%. Najsłabiej wypadła Vonovia spadając 0,61% natomiast Linde straciła 0,32%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 469 do 205, a 79 z nich zakończyły sesję bez zmian.

Już wkrótce decyzją Deutsche Boerse DAXa opuści niemiecki koncern ThyssenKrupp, firma ma problemy finansowe. Jej miejsce zajmie MTU Aero Engines, przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją silników lotniczych. Teoretycznie lepiej więc inwestować w caly indeks który nie może spaść do zera aniżeli w poszczególne spółki.

DAX Intraday

Tymczasem giełda we Frakfurcie kontynuuje wzrost wypracowany wczoraj w sesji overnight. W momencie pisania artykułu DAX dotarł do 12 070 pkt czyli 161,8% zewnętrznego zniesienia, który okazał się kluczowym punktem zwrotnym. Skąd spodziewałem się zejścia do 12 tyś pkt i testu tej bariery od góry, tak się stało i DAX nie był już niżej.

dax m30

Podobna sytuacja co wczoraj miała miejsce dziś w sesji overnight – przez co średni dzienny zasięg został już niemal od razu wyczerpany i trudno spodziewać się dalszych mocnych zwyżek. Dlatego spodziewam się raczej kanałowego środowiska z delikatną tendencją do wzrostu. Najbliższe wsparcie 12 070 pkt już na wyciągnięcie ręki, natomiast dzienny piwot tuż powyżej 12k pkt. Wcześniej jeszcze luka otwarcia. Natomiast spoglądając ku górze lokalny opór R2 – 12 180/200 czyli target o którym wspominałem na początku tygodnia.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here