Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 04.09.2018

Nie była to udana sesja dla posiadaczy niemieckich akcji (tak jak i polskich), indeks grupujący największe spółki spadł we wtorek o 1,1% docierając chwilowo do poziomu poniżej 12 200 punktów.W Europie wskaźnik PPI za lipiec wzrósł do 0,4% wobec oczekiwań 0,3%; natomiast w USA wciąż nie ma porozumienia dotyczącego NAFTA.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Commerzbank, która zyskała 1,63% a spółka Deutsche Bank wzrosła o 0,64%. Najsłabiej wypadł Adidas spadając 2,41% natomiast Infineon Technologies znalazł się pod kreską 2,05%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość zyskujących na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 507 do 200.

Zacznij handlować czołowymi kontraktami CFD na ponad 10 000 światowych rynków. Handluj parami walutowymi, indeksami oraz towarami.
Wejście na światowe rynki finansowe nigdy jeszcze nie było tak łatwe.

DAX Intraday

Po próbie ratowania sytuacji z końcowej fazy sesji nie ma już śladu, DAX otwiera się przy wtorkowym minimum i kontynuuje wyprzedaż. Ma ona jednak wyraźnie słabszy charakter (wczoraj doszło do 11 spadkowych świec pod rząd), na sprzedaż decydują się gracze, którzy zostali z akcjami przez noc lub liczyli na kontynuację odbicia. Niemniej jednak w bezpośredniej bliskości znajduje się lokalne wsparcie S1 oraz tygodniowe wsparcie S2 – 12 120. Punkt kierunkowy DP dość wysoko, tak jak pozostałe linie przy 12 260.

Dość niepokojąco wygląda także sytuacja spółki Siemens, która jest największym komponentem w DAX (ponad 10%). Wzrostowa korekta była tu rachityczna i w żaden sposób nie zmieniła układu sił. Kurs oddala się od przebitej średniej 200-dniowej i na horyzoncie jest już sierpniowy dołek –  109 euro, jego trwałe przełamanie może “pomóc” w obraniu kierunku na indeksie.

W kalendarzu znajduje się dziś odczyt PMI dla usług oraz sprzedaż detaliczna w Europie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here