Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.

Podsumowanie sesji 02.09.2016

Po gorszych danych z amerykańskiego rynku pracy i oddaleniu się szansy na podwyżkę stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych na wrześniowym posiedzeniu indeksy w Europie i za oceanem ruszyły w górę.

DAX30AMbanner

Indeks DAX w piątek przełamał poziom oporu w okolicach 10650 pkt. i zatrzymał się dopiero w okolicach 10700 pkt.

[DAX30]Daily

DAX Intraday

Spójrzmy jak sytuacja wygląda intraday na wykresie M15. Indeks DAX otworzył się z luką wzrostową po czy nastąpiła korekta i obecnie kurs znajduje się w okolicach silnego wsparcia 10700 pkt. Gdyby nie udało się obronić tego obszaru kurs może spaść do kolejnego znajdującego się w pobliżu Pivot Point w okolicach 10650 pkt.

[DAX30]M15

DAX Long-term

Cztery tygodnie temu kupujący na indeksie DAX 30 zmienili długoterminową sytuację na wykresie. Po pokonaniu górnego ograniczenia kanału spadkowego stronie popytowej udało się przerwać trend spadkowy. Ponadto został również pokonany bardzo silny opór w okolicy 10295-10524 punktów.

dax30-w1-admiral-marketsKontynuacja wzrostów w większej mierze zależeć będzie od krzywej podwyżek stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych. Dokonanie jednej czy też dwóch podwyżek kosztu pieniądza nie powinno negatywnie wpłynąć na rynek akcji, jednakże większa, przesadna ilość odbije się na rynku akcji. Na dzień dzisiejszy na rynek powinna zawitać korekta, a po tym kontynuacja trendu wzrostowego. Korekta nie powinna zejść poniżej poziomu 10 000 punktów.

Najważniejsze dane dla DAX

  • 09:55 – Indeks PMI dla usług, fin. dla Niemiec
  • 10:00 – Indeks PMI dla usług, fin. dla strefy euro
  • 11:00 – Sprzedaż detaliczna dla strefy euro


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

1 KOMENTARZ

  1. Amerykanie niedawno spuscili szalupy ratunkowe a wy sie jeszcze bawicie na tym Titanicku ,tu nie ma co komentowac -no chyba ze niespodziewane i znaczace spadki he he
    z pow

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here