Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 04.07.2019

Niemiecki DAX zyskał wczoraj zaledwie 0,11% przy bardzo niskiej zmienności czego można było się spodziewać przy braku Amerykanów. Warto jednak zauważyć, że była to siódma z rzędu sesja wzrostowa. Wczoraj otrzymaliśmy także dane o sprzedaży detalicznej w Europie m/m które lekko zaskoczyły na minus, odczyt -0,3% wobec 0,4% prognoza; dziś jednak czeka nas seria odczytów z amerykańskiego rynku pracy (NFP) – wysoka prognoza aż 160 tyś.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Continental, która zyskała 1,55% a tymczasem spółka Infineon Technologies wzrosła o 1,14%. Najsłabiej wypadł ThyssenKrupp spadając 2,14% natomiast HeidelbergCement stracił 1,29%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 411 do 266.

DAX Intraday

Rynek zachował pozytywną strukturę i tylko lekko zbliżył się do dziennego piwota, obie strony rynkowe nie podjęły jednak w tej kwestii zdecydowanych działań. Dlatego istotne poziomy należałoby przepisać z poprzedniej sesji. W grę wchodzi zatem wsparcie przy 12 600 pkt czyli dzisiejszy dołek overnight, kolejny poziom to okolica S2 oraz dolnego ograniczenia tego prowizorycznego kanału czyli 12 585 pkt oraz 12 550, spadek poniżej tego ostatniego może oznaczać kłopoty dla byków.

dax m30

Rynek po otwarciu dziś zmierza raczej na północ wychodząc lekko powyżej dziennego piwota. Spodziewam się szarpnięcia po otwarciu rynku kasowego, niewiele bowiem potrzeba do wybicia na nowe ekstrema a następnie powrotu do równowagi i oczekiwania na dane z rynku pracy USA. Ważnym poziomem jest wskazywana wczoraj strefa rozciągająca się do 12 700, możliwe iż zostania ona dzisiaj dograna. Im bliżej godziny 15:00 tym ton będzie nadawać WallStreet, dzień wolnego sprawił że inwestorzy z ochotą podejdą do sesji, tym bardziej że wykończeniu ulega świeca tygodniowa.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCelon Pharma [CLN] – z szansami na dalsze wzrosty – analiza na zamówienie
Następny artykułKurs euro EUR/PLN w konsolidacji, euro EUR kosztuje w piątek 4,2500 PLN
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here