Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 04.07.2018

Środowa sesja zakończyła się spadkiem, skromne -0,26% przy akompaniamencie niskich obrotów (na kontrakcie niewiele ponad 40 tyś) i równie niskim zasięgu ok 70 pipsów, z uwagi święto w USA. Zbiorczy wskaźnik PMI dla usług w Niemczech wzrósł do 54,8 punktów z 54,2 poprzednio, podobnie lepsze dane ze strefy euro.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka E.ON, która zyskała 2,33% natomiast RWE wzrosła o 1,80% a spółka Deutsche Telekom zamknęła się nad kreską 1,48%. Najsłabiej wypadł Fresenius Medical spodając aż 4,12% , z kolei Infineon Technologies stracił 1,87%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość zyskujących wynikiem 414 do 293.

Już teraz zapoznaj się z ofertą NAGA Markets

DAX Intraday

Wczoraj swoje zadanie dobrze wypełnił dzienny pivot, gdzie po odbiciu rynek wykonał zwrot do nowych minimów, natomiast dziś punkt kierunkowy zlokalizowany jest wokół 12 300 punktów. Otwarcie wypadło powyżej DP, a tuż po godzinie 9:00 rynek szybkim ruchem znalazł się przy oporze R2 i wygląda na to, że szykuje się do ataku na najdalej wysunięty opór – 12 417 czyli wtorkowy “high”. Zwyczajowo wąsko rozstawione linie piwot sprzyjają silnym trendom.

Istotne będzie zamknięcie sesji powyżej poziomu 12 400, taka sztuka nie udała się bowiem od 22 czerwca. Również strefa wolumenowego zainteresowania graczy pozostanie jak poprzednio, dla przypomnienia było to 12320-12340, dziś będzie ona pełnić rolę wsparcia.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułStrategia EMA10/20 – long na GOLD
Następny artykułRonson Development – sprzedaż w II kwartale wzrosła o 29%
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here