Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 04.06.2019

Po obiecującym początku tygodnia, DAX rośnie we wtorek o 1,5% i można powiedzieć że wraca z dalekiej podróży, ocierając się o 12 tyś punktów. W Europie szacunki inflacji CPI rok do roku spadły do 1,2% z 1,7 % poprzednio; także poniżej prognoz 1,4%. Natomiast za oceanem po przemówieniu prezesa FED, ekonomiści oceniają że bank przymierza się do jednej obniżki stóp jeszcze w tym roku. “Będziemy podejmować odpowiednie działania, aby podtrzymać ekspansję, z silnym rynkiem pracy i inflacją zbliżoną do naszego symetrycznego 2-proc. celu” – powiedział Jerome Powell.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Covestro, która zyskała 4,81% a tymczasem spółka ThyssenKrupp wzrosła o 4,52%. Najsłabiej wypadł Beiersdorf spadając 0,96% natomiast Adidas stracił 0,46%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 457 do 217.

DAX Intraday

Niemiecki rynek bardzo dynamicznie zyskiwał wczoraj po otwarciu kasowego, docierając do najdalej wysuniętego punktu oporu R3. Utrzymanie wzrostu do końca sesji dobrze świadczy o odzyskujących siły bykach oraz udanym short-squeeze. Rynek przechodzi od skrajności w skrajność, od paniki – po której nie ma już śladu – po hurra optymizm. Co więcej, DAX dotarł także do miesięcznego piwota o którym ostatnio wspominałem, jestem ciekaw jak zachowa się kurs przy teście od góry 11 940 czy zostanie na trwale pokonany czy jednak dziś zobaczymy powrót poniżej. Spodziewam się tu reakcji popytowej, gdzie także przebiega linia trendu spadkowego.

dax m30

Nieco niżej dzienny punkt kierunkowy tuż pod 11 900 pkt, który także stanowi silną podpórkę dla byków, lub spóźnialskich. Jeśli potraktować wczorajszy dynamiczny impuls jako III falę to potencjał do wzrostów nie został jeszcze wyczerpany. Jeszcze jedna fala wzrostowa mogłaby kulminować w rejonie 12 090/100 a więc lokalnego oporu R1 (poziomy horyzontalne piwotów z uwagi na wzrost zmienności są dziś szeroko rozstawione).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here