Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 04.06.2019

Po obiecującym początku tygodnia, DAX rośnie we wtorek o 1,5% i można powiedzieć że wraca z dalekiej podróży, ocierając się o 12 tyś punktów. W Europie szacunki inflacji CPI rok do roku spadły do 1,2% z 1,7 % poprzednio; także poniżej prognoz 1,4%. Natomiast za oceanem po przemówieniu prezesa FED, ekonomiści oceniają że bank przymierza się do jednej obniżki stóp jeszcze w tym roku. “Będziemy podejmować odpowiednie działania, aby podtrzymać ekspansję, z silnym rynkiem pracy i inflacją zbliżoną do naszego symetrycznego 2-proc. celu” – powiedział Jerome Powell.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Covestro, która zyskała 4,81% a tymczasem spółka ThyssenKrupp wzrosła o 4,52%. Najsłabiej wypadł Beiersdorf spadając 0,96% natomiast Adidas stracił 0,46%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 457 do 217.

DAX Intraday

Niemiecki rynek bardzo dynamicznie zyskiwał wczoraj po otwarciu kasowego, docierając do najdalej wysuniętego punktu oporu R3. Utrzymanie wzrostu do końca sesji dobrze świadczy o odzyskujących siły bykach oraz udanym short-squeeze. Rynek przechodzi od skrajności w skrajność, od paniki – po której nie ma już śladu – po hurra optymizm. Co więcej, DAX dotarł także do miesięcznego piwota o którym ostatnio wspominałem, jestem ciekaw jak zachowa się kurs przy teście od góry 11 940 czy zostanie na trwale pokonany czy jednak dziś zobaczymy powrót poniżej. Spodziewam się tu reakcji popytowej, gdzie także przebiega linia trendu spadkowego.

dax m30

Nieco niżej dzienny punkt kierunkowy tuż pod 11 900 pkt, który także stanowi silną podpórkę dla byków, lub spóźnialskich. Jeśli potraktować wczorajszy dynamiczny impuls jako III falę to potencjał do wzrostów nie został jeszcze wyczerpany. Jeszcze jedna fala wzrostowa mogłaby kulminować w rejonie 12 090/100 a więc lokalnego oporu R1 (poziomy horyzontalne piwotów z uwagi na wzrost zmienności są dziś szeroko rozstawione).tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułŚrodowe kursy walut – euro, funt, dolar i frank – 5 czerwca 2019 r.
Następny artykułEBC przygotowuje się do wznowienia QE. Co z kursem EUR/USD? – oceniają duże banki
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here