DAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 04.06.2018

Kolejna wzrostowa sesja w czerwcu, indeks zyskał 0,37%, nie udało się jednak na trwale pokonać 12800 punktów. Dobrze radziła sobie w poniedziałek Wall Street, gdzie SP500 wyszedł na nowe 2-miesięczne maksima a Nasdaq dotyka szczytów historycznych. W Eurolandzie mocno spadł wskaźnik zaufania Sentix w czerwcu do 9,3 pkt z 19,2 miesiąc wcześniej.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Deutsche Lufthansa, która zyskała 2,13% a RWE wzrosła o 2,05%. Najsłabiej wypadła spółka Merck spadając 3,73% a BAYER był pod kreską 0,62%.

Już teraz zapoznaj się z ofertą NAGA Markets

DAX Intraday

Wczorajsza szarża byków nie została utrzymana do końca sesji a linia trendu spadkowego pociągnięta po majowych wierzchołkach trzyma rynek w ryzach. Dziś notowania startują w neutralnym punkcie a po godzinie 9:00 cena spada poniżej punktu kierunkowego co sugeruje, że w najbliższym czasie może dojść do testowania wczorajszego dołka.

Giełdowym bykom na pewno pomogłoby przebicie 12 800 punktów wówczas kształtująca się formacja głowy z ramionami nie miałaby miejsca. Lokalny opór R1 przy wczorajszych maksimach – 12 840.STO

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here