Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 03.12.2019

Rynek we Frankfurcie rośnie na wtorkowej sesji o 0,19%; jednak w zestawieniu z poprzednią sesją i spadkiem 2-procentowym, to odbicie wygląda rachitycznie. Nie ma się co dziwić bowiem giełdowe porzekadło mówi: Byki wchodzą po schodach, niedźwiedzie skaczą przez okno. Nie ma ostatecznego terminu na zawarcie umowy handlowej z Chinami, a prezydent Trump zasygnalizował wczoraj, że byłby skłonny poczekać nawet rok zanim dojdzie do tego porozumienia.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka MTU Aero Engines, która zyskała 3,59% a tymczasem spółka Wirecard wzrosła o 1,85%. Najsłabiej wypadł Deutsche Bank spadając 2,09% natomiast Deutsche Lufthansa straciła 1,71%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość spółek zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 453 do 225, a 76 z nich zakończyły sesję bez zmian.

Capital.com
Capital.com - skorzystaj z rozwiązań sztucznej inteligencji do analizowania Twojego tradingu! SPRAWDŹ NAS

DAX Intraday

We wtorek, początek sesji był dla byków, jednak szybko się okazało że to nie koniec spadków. Jak się później okazało, po południu DAX pogłębił dołek – wymiar kary dla byków był jednak mniejszy aniżeli na napompowanym WallStreet. DAX od 2 dni przebywa w szerokiej konsolidacji wokół okrągłego poziomu 13 tyś pkt. Dodatkowo ruch ten mieści się w lekko spadkowym kanale, aktualnie DAX znajduje się przy jego górnym ograniczeniu.

dax m30

Wybicie górą oraz potencjalna formacja oRGR mogła by zaprowadzić indeks w okolicę miesięcznego piwota 13 160/80 pkt. Jestem zdania że po tak dynamicznym ruchu w dół ten poziom może przyciągać cenę w kolejnych sesjach. Wówczas spodziewam się walki o wyprowadzenie kolejnego impulsu w dół, bądź – co mniej prawdopodobne- negacji całego spadku. Tymczasem pierwszy lokalny opór R1 przy 13 117 pkt, natomiast powrót poniżej 13k będzie wiązał się z możliwym zejściem w rejon dolnego ograniczenia czyli 12 960 a nawet 12 900 pkt.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here