Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 01.12.2017

Pierwsza sesja miesiąca (grudnia) okazała się spadkowa dla indeksu DAX, który obsunął się o 1,2%. W tym roku począwszy od stycznia pierwsza sesja miesiąca zawsze była wzrostowa. Cały tydzień również nie był dobry dla posiadaczy akcji, spadek na poziomie ponad 1,5%.

W piątek opublikowano dane PMI dla przemysłu, które należy uznać za bardzo dobre, odczyty blisko maksimów z 2011 roku. Analitycy spodziewali się takiego obrotu sprawy, dlatego rzeczywista wartość nie różni się od prognoz (62,5). Dla całej strefy euro dane PMI także były bardzo dobre (60,1).

DAX Intraday

Otwarcie wypadło bardzo wysoko, rynek bez problemu pokonał od dołu poziom 13 tyś punktów. Co więcej nieco wyżej przebiega średnia 200 godzinna, którą DAX musiałbym przełamać aby kontynuować ruch w górę. Nieopodal piątkowego poziomu równowagi wypada pierwszy lokalny opór R1 – 13 073, który rynek już zauważył.W przypadku zejścia w okolicę 12 940, kupno może okazać się dobrym pomysłem

Odbieraj codzienne sygnały handlowe przez SMS, nigdy nie przegapisz kolejnej korekty cen lub trendu!

DAX Longterm

Poniedziałkowe, wysokie otwarcie stawia pod znakiem zapytania piątkowe spadki, z drugiej jednak strony sprzedający zdołali zepchnąć cenę poniżej minimów ostatniej konsolidacji. Przypomina mi to sytuację z końcówki sierpnia, gdzie również na mocnym wsparciu poprzedni dołek został przełamany (tylko intraday), po czym rynek przez cały kolejny miesiąc dynamicznie zwyżkował.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here