Naga Markets



DAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.

Podsumowanie sesji 03.10.2016

Wczoraj parkiet we Frankfurcie był zamknięty ze względu na Święto Zjednoczenia Niemiec. Z kolei w piątek obserwowaliśmy bardzo dużą zmienność na parkietach w Europie. Indeks DAX otworzył się z luką spadkową za sprawą kolejnych problemów Deutsche Banku. Tym razem dotarła informacja, że kilka funduszy hedgingowych wycofuje swoje środki z niemieckiego banku. Akcje DB otworzyły się w piątek 8% niżej. Po południu sytuacja się odwróciła o 180 stopni. Na rynek dotarła informacja, że DB ma szanse zapłacić dużo mniejszą karę za nieprawidłowości przy obrocie papierami wartościowymi w USA w okresie poprzedzającym kryzys finansowy. Departament Sprawiedliwości nałożył karę na bank w wysokości 14 mld USD. W piątek pojawiła się nieoficjalna informacja, że kara mogłaby być zredukowana do kwoty 5,4 mld USD. Akcje spółki odrobiły całą poranną lukę.

Te artykuły również Cię zainteresują




DAX30AMbanner

Indeks DAX obronił poziom wsparcia w okolicach 10250 – 10300 pkt. Indeks zdołał również przełamać poziom oporu w pobliżu 10500 pkt. Kolejny obszar oporu zlokalizowany jest w okolicach 10750 pkt., czyli szczyty z sierpnia oraz września br.

dax30daily

DAX Intraday

Spójrzmy jak sytuacja wygląda intraday na wykresie M15. Indeks po przebiciu pivot point ruszył w stronę R1 w okolicach 10650 pkt. Obecnie trwa niewielka korekta, która dotarła w okolice lokalnego wsparcia 10550 pkt. Na wykresie ponadto wyrysowała się formacja pin bar.

Najważniejsze dane dla DAX

  • Brak istotnych danych

Wskaźnik Pivot Point używany w powyższej analizie indeksu DAX 30 znajdziesz w dodatku Admiral Markets MT4 Supreme do platformy MetaTrader 4.



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here