Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 03.09.2019

Indeksy we wrześniu radzą sobie dość umiarkowanie, wczoraj DAXa dotknął spadek w wysokości 0,36%. Dziś już strata została odrobiona, rynek zmienia się jak w kalejdoskopie i rośnie już ponad jeden procent. Opublikowany wczoraj wskaźnik PPI m/m rośnie wolniej niż oczekiwali analitycy 0,2% po spadku miesiąc wcześniej o 0,6%. Podobnie słabszy okazał się amerykański ISM który spada poniżej 50 pkt.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Daimler, która zyskała 1,00% a tymczasem spółka Infineon Technologies wzrosła o 0,94%. Najsłabiej wypadł ThyssenKrupp spadając 3,80% natomiast Deutsche Post stracił 1,36%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość spółek zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 429 do 246, a 86 z nich zakończyły sesję bez zmian.

DAX Intraday

Niemiecki DAX dotarł wczoraj do lokalnego wsparcia S1 11 870 pkt i na tym paliwo do spadków się skończyło, po dwukrotnym teście tego poziomu rynek powrócił w rejon równowagi DP. Na tym można zakończyć opis wczorajszej sesji, która nie przyniosła żadnych rozstrzygnięć. Inaczej jest dziś, gdyż już w sesji overnight DAX osiąga swój średni dzienny zasięg ruchu, przełamując po drodze 12 tyś pkt. Mamy zatem wybicie ponad strefę 11 950/90 co skłania mnie ku grze w kierunku 121150/200 pkt o czym wspominałem wczoraj.

dax m30

Obecnie będę obserwował poziom 12 070pkt jako zewnętrzne mierzenie 161,8% do zawrotki w kierunku 12 tyś pkt. Ten ostatni punkt powinien zostać przetestowany w sesji RTH i dać szansę do podłączenia się do wzrostu. Dzienny piwot dość daleko przy 11 940 pkt. Patrząc wyżej w kierunku oporów to R3 najdalej wysunięty dzienny punkt horyzontalny – 12 104 pkt.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułJak złoty reaguje na ostatnie wydarzenia makroekonomiczne?
Następny artykułFrank poniżej 4 zł, kurs euro i dolar wracają do spadków. Złotówka odzyskuje siły na Forex
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here