Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 03.09.2018

Niemiecki DAX stracił na pierwszej wrześniowej sesji 0,14%, kurs przez niemal całą sesję kreślił wąski zakres wahań a po godzinie 17:30 handel całkiem zamarł, było to związane ze świętem w USA. Poniedziałkowy odczyt PMI dla przemysłu nie zaskoczył i wyniósł 55,9 wobec 56,1 punktów.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Henkel, która zyskała 0,91% a tymczasem spółka Deutsche Bank wzrosła o 0,76%. Najsłabiej wypadł Volkswagen spadając 2,06% natomiast Vonovia straciła 1,77%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość zyskujących wynikiem 378 do 338.

Zacznij handlować czołowymi kontraktami CFD na ponad 10 000 światowych rynków. Handluj parami walutowymi, indeksami oraz towarami.
Wejście na światowe rynki finansowe nigdy jeszcze nie było tak łatwe.

DAX Intraday

Dziś od rana inwestorzy przystąpili do zakupów, otwierając się luką wzrostową. Wczorajszy poziom oporu został szybko przełamany i powinien teraz pełnić rolę wsparcia przy najbliższej okazji. Cena szybkim ruchem skierowała się już R2 – 12 388 punktów, gdzie nastąpiło wyhamowanie. Punkt kierunkowy na dziś to 12 330, gdzie pokrywa się również wsparcie wolumenowe.

Najważniejszym punktem pozostaje strefa 12 515-30, która oddziela trend spadkowy od wzrostowego.

Na godzinę 11:00 planowany jest jeszcze odczyt PPI dla strefy euro.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułStrategia PSV – DAX przed ważną decyzją
Następny artykułHaitong Bank z rekomendacją “kupuj” dla Netii oraz wyższą ceną docelową
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here