Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 03.08.2017

Czwartkowa sesja na niemieckim indeksie upłynęła w spokojnym rytmie. Inwestorzy wyczekują na piątkowe dane z amerykańskiego rynku pracy NFP.

Te artykuły również Cię zainteresują
Szybka przecena miedzy godziną 8 a 9 sprowadziła ceny w okolice wsparcia pivota oraz okrągłego poziomu 12 100 (round level). Następnie odreagowanie o 70 punktów zniwelowało cały poranny spadek. Niestety inwestorzy nie mieli tyle sił aby przebić się na wyższe poziomy. DO końca sesji rynek pozostawał w konsolidacji pomiędzy 12 130 a 12 160 punktów.

Przed południem otrzymaliśmy dane z niemieckiego sektora usługowego. Wskaźnik menedżerów logistyki Markit wyniósł w lipcu 53,1 wobec 53,5 przed miesiącem. Konsensus wyniósł 53,5. Odczyt dla całej unii europejskiej wyniósł 55,4 i był zgodny z oczekiwaniami. W oby przypadkach oznacza to rozwój aktywności usługowej w gospodarce.

Skorzystaj z niskich spreadów i szybkiej egzekucji zleceń na DAX (spready już od 0 pipsów, maksymalna dźwignia 1:100) oraz na innych indeksach, towarach i walutach dzięki ofercie brokera Tickmill, licencjonowanego przez FCA.

Już teraz zapoznaj się z ofertą Tickmill i załóż bezpłatny rachunek rzeczywisty

Najgorzej w indeksie DAX zachowywała się spółka Siemens spadając o ponad 3%, z udziałem ponad 10 procentowym miała najbardziej negatywny wpływ na kurs instrumentu. Po drugiej stronie tabeli mamy zyskujący Commerzbank (właściciel polskiego Mbanku), który przygotowywany jest do wybicia tegorocznych maksimów na poziomie 11,32.

AKTUALIZACJA D1: Po raz kolejny znajdują się chętni do kupna w okolicach 12 100, jednak dłuższe przebywanie w okolicach minimów może powodować presję na kupujących. Dzisiejsze dane z USA oraz końcówka tygodnia, powinny sprzyjać rozstrzygnięciom.

DAX Intraday

Otwarcie rynku futures po godzinie 8:00 na bardzo niskim wolumenie (ok 60 kontraktów, podczas gdy średnio jest to przynajmniej 2x więcej), nie sprzyja podejmowaniu decyzji. Inwestorzy przyjęli postawę wyczekującą. Aktualnie kilka minut po godzinie 9:00 kurs przebywa powyżej punktu kierunkowego PP co może sugerować wzrosty do najbliższego oporu na 12 170.

Najważniejsze dane dla indeksu DAXConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAsbis [ASB] – już ponad 35% spadków – analiza na zamówienie
Następny artykułKomentarz walutowy – Chwila prawdy dla eurodolara
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here