Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 03.07.2019

Wczorajsza sesja to popis w wykonaniu byków, dobrze prowadzona akcja cenowa spowodowała wybicie w początkowej fazie handlu, po czym nastąpił atak na maksima trendu. W konsekwencji niemiecki DAX zakończył na plusie 0,7%; przy akompaniamencie Wall Street (gdzie sesja była skrócona a dziś giełda nie pracuje). W środę rano na rynek napłynęły końcowe wyliczenia wskaźników PMI dla usług – dla Niemiec odczyt wyniósł 55,8 pkt wobec 55,6 pkt prognozowany, podobnie niewiele lepszy PMI był w całej Europie.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Vonovia, która zyskała 2,76% a tymczasem spółka Deutsche Bank wzrosła o 2,67%. Najsłabiej wypadł Continental spadając 1,60% natomiast Infineon Technologies stracił 0,89%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 465 do 203.

DAX Intraday

Środowa sesja to potwierdzenie wybicia z kanału spadkowego i wejście w nowy kanał wzrostu, w tym względzie rynek porusza się dość czytelnie. Po raz kolejny ważną rolę w prowadzeniu trendu pełnił dzienny piwot, brak podaży w rejonie 12 520/10 spotkał się z natychmiastową reakcją byków i zobaczyliśmy ruch ku prognozowanemu R2 – 12 600 pkt a nawet wyżej do najdalej wysuniętego poziomu oporu.

dax m30

Dziś rynek wydaje się jak na razie respektować wczorajszy szczyt, osunięcie do punktu kierunkowego 12 600 a nawet dolnego ograniczenia kanału nie byłoby niczym dziwnym. W przypadku spadku poniżej DP co byłoby już delikatnym problemem dla byków, kolejne wsparcie S1 12 550 pkt. Patrząc w drugą stronę dość szeroka strefa 12680/710 rozciągająca się ponad rynkiem tworzy ważne zgrupowanie piwotów, dlatego spodziewam się jeszcze ruchu w tamtą stronę do wypełnienia obecnej fali wzrostowej. Należy pamiętać, że rynek w USA dziś nie pracuje a w perspektywie piątkowa sesja będzie obfitować w dane z tamtejszego rynku pracy.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPKN Orlen złożył wniosek do KE w zw. z planowanym przejęciem Grupy Lotos
Następny artykułWIG20 z najwyższym otwarciem od 2 m-cy. Lotos liderem, LPP spadkowiczem
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here