Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 03.06.2019

Niemiecki DAX w poniedziałek odbija po słabym tygodniu oraz miesiącu, byki już od początku przejęły inicjatywę co dało 0,56% na plusie. Opublikowane dane nt. PMI dla przemysłu nie zaskoczyły odczyt bez zmian na poziomie 44,3; podobnie było dla całej strefy euro, tu wskaźnik wyniósł 47,7 pkt. Warto podkreślić że w obu przypadkach od miesięcy notowane są odczyty poniżej 50 pkt, wyjątkiem są Chiny gdzie utrzymuje się umowny wzrost tego wskaźnika. Sytuacja w Europie w przemyśle jest najgorsza od 2013 roku czyli od 6 lat.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Wirecard, która zyskała 3,64% a tymczasem spółka ThyssenKrupp wzrosła o 2,43%. Najsłabiej wypadł Infineon Technologies spadając aż 8,11%, natomiast Bayerische Motoren Werke była pod kreską 0,61%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość spółek zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 392 do 321.

DAX Intraday

Niemiecki rynek zyskiwał wczoraj od nocnego otwarcia, cena nie była już niżej… tak jak wspominałem wczoraj sytuacja wygląda na realizację ostatnich stop lossów z pozycji długich. W kolejnej fazie sesji luka weekendowa (1 z 4) została domknięta a rynek swobodnie jeszcze zwyżkował do górnego ograniczenia – ostatecznie go wybijając. Warto zauważyć że rynek europejski zachowywał się wczoraj lepiej od WallStreet.

dax m30

Dziś mocnym punktem podparcie staje się dzienny piwot przy 11 710 pkt, dwukrotny test od góry pokazuje że byki chcą dziś powalczyć o rozwinięcie odbicia. To tak naprawdę pierwszy ważny test dla popytu oraz szansa na wejście dla spóźnialskich. Najbliższy opór to lokalny S1 czyli 11 820 pkt oraz piwot tygodniowy który powinien być dziś zaksięgowany. Wyżej znajduje się S2 11 900 pkt oraz piątkowa luka. W pamięci należy także mieć czerwcowy piwot przy 11 945 pkt. Lokalne wsparcie S1 w obrębie wczorajszego otwarcia czyli 11 630 pkt.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBanki centralne obniżają stopy procentowe – komentarz walutowy
Następny artykułIchimoku z Grzegorzem Moskwą – kurs inwestycyjny XTB nadal trwa
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here