Naga MarketsNiemiecki indeks DAXDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 03.04.2019

Niemiecki DAX wykonał wczoraj bardzo duży skok o 1,7%, był to największy dzienny wzrost od 5 lutego a na pewno największy w obecnym swingu wzrostowym. Indeks rośnie od 5 sesji i dociera niemal do 12 tys punktów, trudno jednak oczekiwać że giełdy będą non-stop rosnąć, biorąc pod uwagę że wiele jest już w cenach, tym bardziej że SP500 dostał lekkiej zadyszki zyskując “tylko” o 0,21%. Dane PMI dla usług w Niemczech jak i całej strefie euro były lepsze od oczekiwań i wyniosły odpowiednio 55,4 i 53,3 pkt.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Infineon Technologies, która zyskała 4,39% a tymczasem spółka Covestro wzrosła o 3,64%. Najsłabiej wypadł Merck spadając raptem 0,20%, natomiast Beiersdorf stracił 0,17%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 498 do 195.

DAX Intraday

Największa korekta w dół podczas środowej sesji to tylko 40 punktów, wartość ta była jeszcze mniejsza niż dwie sesje temu, więc gra jest na razie do jednej bramki. Dopóki spadek nie przekroczy 80 punktów od szczytu, niewiele się zmieni w układzie sił popytu i podaży. Na dziś takim punktem granicznym jest dzienny piwot 11 918 pkt, gdzie dodatkowo przebiega linia trendu wzrostowego. Jest ona o tyle ważna że, jej znaczenie zostało potwierdzone dwa dni temu.

dax m30

Gdyby jednak gracze zdecydowali się na przynajmniej częściową realizację zysków to dość szybko możemy zobaczyć poziom 11 840 pkt czyli lokalne wsparcie S1 oraz miesięczny poziom R1 który miałby prawo być przetestowany od góry tworząc podpórkę.

Nie wierzę jednak by kupujący nie chcieli jeszcze mocniej przetestować okrągłego poziomu 12 tyś punktów, zapewne “leży” tam mnóstwo zleceń obronnych. Jeszcze jeden silny ruch kierunkowy w górę mógłby doprowadzić do lokalnego oporu 12 050 i wyżej 12 110 czyli MR2. Warto także dodać, że poziom 11 950 pkt to dokładnie połowa ruchu od ATH w 2017 roku do dołka na przełomie 2018/9 roku.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here