Naga MarketsNiemiecki indeks DAXDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 01.03.2019

Pierwsza sesja miesiąca upłynęła pod dyktando byków, niemiecki DAX dołożył kolejne 0,75%. W całym poprzednim tygodniu bilans był na plusie 1,26%, natomiast w lutym było to 3,8%. Niemiecka sprzedaż detaliczna wykonuje mocny skok w górę o 3,3% m/m podczas gdy analitycy oczekiwali tylko 1,9% wzrostu; poprzednio było to -3,1% (po rewizji w górę). Natomiast PMI dla przemysłu okazał się słaby aczkolwiek zgodny z oczekiwaniami i wyniósł 49,7 pkt, odczyt okazał się najgorszy od 2013 roku i spadł poniżej umownej bariery rozwoju (50 pkt).

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Deutsche Lufthansa, która zyskała 2,32% a tymczasem spółka Beiersdorf wzrosła o 2,21%. Najsłabiej wypadł Linde spadając 1,34%, natomiast Fresenius stracił 1,21%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 477 do 231.

DAX Intraday

Indeks utrzymał się całą sesję powyżej strefy 11 550/60, docierając do drugiego tygodniowego oporu już na samym początku, marzec rozpoczyna się zatem bardzo pomyślnie dla giełdowych byków. Dynamika wzrostu jednak jest dość spora i należy liczyć się z możliwością realizacji zysków, taki scenariusz mógłby mieć miejsce po pokonaniu w dół dziennego piwota. Dziś jednak poziom ten (11 610) w pierwszym zetknięciu został obroniony i rynek skłania się w kierunku ponownego testu maksimów. Poziom luki weekendowej także nie jest w tej sytuacji przypadkowy.

dax m30

W pozytywnym scenariuszu dla byków obecnie może kształtować się korekta pędząca (która nie wybija ostatniego dołka), wówczas dość szybko powinien zostać osiągnięty lokalny opór R1 – 11 700 pkt. Natomiast brak reakcji popytu w tym momencie zasugeruje słabość rynku i próbę gry na podwójny szczyt. W takim układzie pierwszy bastion byków cofnie się do piwota tygodniowego oraz strefy wsparcia 11 550 pkt.

 

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here