Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 02.09.2019

DAX zyskiwał wczoraj 0,12% przy niewielkiej aktywności ze względu na brak sesji w USA. Opublikowane wczoraj dane PMI dla produkcji były niewiele niższe od konsensusu 43,5 vs 43,6 pkt; dla całej strefy euro wskaźnik kształtuje się na poziomie 47 pkt. Co warto zaznaczyć w obu przypadkach to poziom poniżej 50 pkt. czyli umowna granica ekspansji.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka RWE, która zyskała 3,67% a Tymczasem spółka Deutsche Boerse wzrosła o 2,58%. Najsłabiej wypadł Covestro spadając 1,38% natomiast Infineon Technologies stracił 0,98%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 354 do 337, a 72 z nich zakończyły sesję bez zmian.

DAX Intraday

Indeks DAX porusza się w dość szerokim kanale wzrostowym wyznaczonym od dołka 26. sierpnia i po piątkowym ataku na górne ograniczenie – odpoczywa. Poniedziałek przy braku amerykanów charakteryzował się głównie niskim otwarciem które zostało wykorzystane do kupna po czym niewielkie nadbicie dziennego maksimum. DAX “tańczył” wokół dziennego piwota 11 930 pkt.

dax m30

Dziś można już liczyć na normalną aktywność i tak DAX startuje powyżej piwota by po godzinie 9:00 spaść poniżej 11 930 pkt co ustawia sentyment lekko podażowy.Lokalne wsparcie zostało już dograne 11 870 pkt gdzie pojawia się reakcja popytu do DP. Spodziewam się jeszcze jednego zejścia w kierunku 11 850 a nawet do piwota miesięcznego 11 820 pkt. Od góry broni dość silna strefa FE100+ 127,2% zniesienia zewnętrznego 11 950/90 która jak dotąd trzyma. Jej wyłamanie górą to prawdopodobny ruch na 12 120/50 natomiast zasięg dla spadków oceniałbym na ok 11 700 pkt. To jednak targety na co najmniej kilkudniowy ruch.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCena ropy naftowej WTI nadal w konsolidacji, złoto i srebro wyczekują wzrostu
Następny artykułIOST startuje z własną grą komputerową
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here