Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 31.08.2018

Niemiecki DAX stracił na piątkowej sesji ponad 1%, natomiast w całym miesiącu bilans giełdy we Frankfurcie to blisko -3,5 procent. Z początkowych 12 800 punktów, indeks obsunął się w pewnym momencie do 12 150pkt, by zakończyć sierpień w okolicy 12 400. W piątek poznaliśmy także dane o sprzedaży detalicznej która skurczyła się m/m o 0,4% vs. prognozowane -0,1%; dodatkowo rewizja za poprzedni miesiąc w dół z 1,2% do 0,9%.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Linde, która zyskała 0,15%; to jedyna spółka na plusie na ostatniej sesji sierpnia. Najsłabiej wypadła Deutsche Lufthansa spadając 3,81%, natomiast Continental stracił 1,89%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość zyskujących notowanych na Giełdzie wynikiem 450 do 234.

Już teraz zapoznaj się z ofertą NAGA Markets

DAX Intraday

Wrzesień przywitał nas neutralnym otwarciem, piątkowe spadki, które przyspieszyły w końcowej fazie sesji nie zostały zanegowane. Rynek mierzy się z linią trendu spadkowego w kształtującym się klinie, poziom 12 345 pełni tu dość istotną rolę. Punkt kierunkowy na dziś to rejon 12 370 natomiast największy test popytu powinien odbyć się ok. 50 punktów wyżej gdzie znajduje się zgrupowanie piwota tygodniowego i miesięcznego oraz dzienny R1. Pierwsze ważniejsze wsparcie przy S1 – 12 280.

Spoglądając na wykres dzienny, okazuje się, że na piątkowej sesji indeks pokonał ważne wsparcie, oddalając się od 12 400 punktów, co było reakcją na odrzucenie średniej 200-dniowej. Tymczasem byki mogą się jeszcze bronić przy 61,8% a więc 12 290, fiasko w tym momencie mogłoby doprowadzić do testu minimów  sprzed 2 tygodni.

Dziś czeka nas jeszcze publikacja danych Manufacturing PMI z Niemiec. Warto zwrócić uwagę również, że zarówno Kanada jak i USA dziś nie handlujeConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here