Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 02.08.2018

Czwartkowa sesja była przełomowa dla rynku niemieckiego, DAX stracił aż 1,50% i był to największy spadek od 11 lipca, wtedy rynek rósł po takiej sesji spadkowej aż 5 dni z rzędu. Na pierwszy rzut oka widać rozbieżność między rynkiem amerykańskim, który po raz kolejny odbija od poziomu 2800 punktów, wygląda na to, że dobre wyniki spółek (w tym Apple) nie zostały jeszcze całkiem zdyskontowane przez rynek.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Fresenius, która zyskała 2,31%a tymczasem spółka Infineon Technologies wzrosła o 1,09%. Najsłabiej wypadł Siemens spadając aż 4,69% natomiast Commerzbank stracił 3,61%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 456 do 245.

Już teraz zapoznaj się z ofertą NAGA Markets

DAX Intraday

Rynek mocno oddalił się od piwota tygodniowego (szary) i siłą rozpędu przebił również ten miesięczny, tak duże przesunięcie nie uszło uwadze graczom, którzy wygenerowali obrót na poziomie 112 tysięcy kontraktów. Dziś notowania startują neutralnie, od góry dostępu broni silna ale wąska strefa piwotowa 12 690/12700, to również miejsce w którym utworzyła się “półka” przed ostatnią falką spadkową podczas czwartkowej sesji.

Wyjście powyżej może sugerować zakres ruchu do pierwszego lokalnego oporu R1, który z racji zwiększonej zmienności znajduje się niemal 100 punktów wyżej, przy luce spadkowej. Ewentualne zawahanie popytu w tym rejonie może doprowadzić do testu minimów poniżej 12 500, celem wybicia stop-lossów najszybszych graczy, którzy próbowali akumulować pozycję wokół 12 515 punktów.

Dziś poznamy jeszcze PMI z Niemiec oraz sprzedaż detaliczną w strefie euro, lecz będzie to tylko uwertura przez NFP z USA. Dane będą stanowić test sentymentu na WallStreet po pozytywnych odczytach ADP w środę.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKomentarz walutowy – mocny dolar przed raportem NFP
Następny artykułDuże banki prognozują NFP – wszyscy czekają na dane z USA
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here