Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 02.08.2017

Wczorajszy dzień wpisywał się w schemat grany na DAX od początku tygodnia, mam tu na myśli otwarcie z luką, spokojny początek bez fajerwerków. Cała akcja rozgrywa się po godzinie 14, kiedy to startuje sesja amerykańska.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dodatkowo, nie mieliśmy żadnych istotnych danych z gospodarki niemieckiej. Przy zamknięciu azjatyckich parkietów na lekkim minusie (Shanghai Comp i Sensex) indeks DAX osuwał się, do poziomu ok 12 200 wyznaczonego przez punkt kierunkowy Pivot. Następujące odbicie dało paliwo bykom, które to próbowały wypchnąć cenę powyżej otwarcia, ta sztuka się jednak nie udała.

W popołudniowej części sesji obserwowaliśmy dynamiczny ruch w dół, przy akompaniamencie również spadającego SP500. Jednak amerykanie w swoim stylu wyciągnęli indeks w rejon równowagi, podczas gdy DAX wyraźnie pozostawał w tyle. Siła relatywna zdecydowanie pokazuje, dokąd aktualnie płynie kapitał.

Skorzystaj z niskich spreadów i szybkiej egzekucji zleceń na DAX (spready już od 0 pipsów, maksymalna dźwignia 1:100) oraz na innych indeksach, towarach i walutach dzięki ofercie brokera Tickmill, licencjonowanego przez FCA.

Już teraz zapoznaj się z ofertą Tickmill i załóż bezpłatny rachunek rzeczywisty

Najmocniej spadały spółki ThyssenKrupp, Fresenius SE oraz Heidelbergcement – aż 3%. Najbardziej negatywny wpływ na index miały Bayer i SAP ze spadkiem ponad 1%. Najmocniej rosnąca spółka to Lufthansa, to drugi dzień mocnych wzrostów. Kurs podnosi się po ubiegłotygodniowym tąpnięciu.

AKTUALIZACJA D1: Rynek odbił się od kluczowego poziomu miesięcznego – 12 280 i ponownie zmierza w kierunku strefy wyznaczonej kolorem zielonym. W dzisiejszym dniu może zostać podjęta próba obrony wsparcia w okolicy 12 100.

DAX Intraday

Dynamiczne zejście w dół po otwarciu sprowadza kurs do pierwszego przystanku przy {S1}. Szybsi gracze, spróbują łapać długie pozycje pod odbicie. Jednak cała struktura pivotowa sugeruje spadki. Punkt równowagi znajduje się dość wysoko bo w okolicy 12 200 punktów. Będzie to dobre miejsce do zamykania longów.

Najważniejsze dane dla indeksu DAXConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAnaliza dla początkujących: Srebro – czas na spadki
Następny artykułKomentarz walutowy – czy funt zyska na decyzji Banku Anglii?
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here