TMS


DAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 02.07.2018

Pierwsza sesja miesiąca była udana dla posiadaczy akcji, index DAX wzrósł o 0,73% mimo niskiego otwarcia. Poniedziałkowe dane PMI przemysłowe nie były zaskoczeniem odczyt wyniósł 55,9 punktów. W Niemczech trwają przepychanki na scenie politycznej, liderzy trzech partii rządzących spierają się w kwestii polityki migracyjnej.

Tymczasem Komisja Europejska ostrzegła USA, że nałożenie taryf na samochody i części zaszkodzi nie tylko unijnej ale i amerykańskiej gospodarce i spowoduje nałożenie ceł odwetowych.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka RWE, która zyskała 1,33% a tymczasem spółka E.ON AG wzrosła o 1,08%. Najsłabiej wypadł Infineon Technologies spadając 2,38% a spółka Adidas była pod kreską 1,82%.

Już teraz zapoznaj się z ofertą NAGA Markets

DAX Intraday

Notowania indeksu przez większą część poniedziałku pozostawały pod punktem kierunkowym, dziś sytuacja się odwróciła i startujemy powyżej (12 330), co daje przynajmniej na początku większe szanse na kontynuowanie rozpoczętego ruchu w górę. Pierwszy lokalny opór przy ~12350 punktów, natomiast wsparcie S1 znajduje się przy 12 170 pkt.

Obszar najwększego zainteresowania graczy pod względem wolumenu rozciąga się od 12 240 do 12 210 punktów, tam też warto poszukiwać okazji do zajęcia długich pozycji.

Przed nami istotne dane o godzinie 11:00 z eurozony nt. sprzedaży detalicznej oraz PPI.Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here