Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.

Podsumowanie sesji 30.06.2017

Koniec tygodnia przynosi raczej słabe nastroje na rynkach akcji. Inwestorzy nie wierzą w wyjaśnienia szefa EBC, który podobno w ogóle nie chciał sugerować odchodzenia od luźnej polityki pieniężnej. Przypomnijmy, że Mario Draghi na dorocznym forum na temat bankowości centralnej organizowanego przez EBC stwierdził, że czynniki ciążące wyższemu wzrostowi inflacji są przejściowe i że EBC będzie reagował na poprawę koniunktury w strefie euro oraz na świecie. Reakcja rynków pokazuje wyraźnie, jak mocno wciąż inwestorzy liczą na działania bankierów centralnych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Możemy również podsumować całe półrocze na rynkach akcji, które zakończyło się w ostatni piątek. Trzeba przyznać, że było to udany okres dla inwestorów, którzy postawili na rynki akcji, zwłaszcza w Niemczech i USA. Indeks DAX w tym okresie zyskał ponad 7%, a S&P 500 ponad 8%. Jednak nie można zapominać, że rynki te są bardzo wykupione, o czym świadczy chociażby wskaźnik P/E Shillera, o czym więcej pisaliśmy w tym komentarzu. Ponadto nawet sama Rezerwa Federalna ostrzega przed możliwym przegrzaniem rynku, a jeszcze kilka miesięcy temu wypowiadała się w zupełnie innym tonie. Zatem duża ostrożność wskazana.

Zarezerwuj KsiążkęDzisiaj rano indeks Nikkei zakończył dzień z wynikiem 0,11%. W piątek indeks S&P 500 zamknął sesje na plusie wynoszącym 0,15%. Z kolei DAX zniżkował 0,73. Niemiecki indeks ustanowił nowy rekord w okolicach 12951 pkt. Jednak nie zdołał utrzymać się na tym poziomie zbyt długo. W czwartek i piątek indeks mocno spadał zatrzymując się dopiero w okolicach wsparcia 12400 pkt. Zejście poniżej tej bariery otworzy drogę do 12200 pkt. Z kolei najbliższy poziom oporu to 12600 pkt.

DAX Intraday

Indeks balansuje wokół poziomu 12400 pkt. Zejście poniżej pivot point w okolicach 12380 pkt. otworzy drogę do S1 w pobliżu 12300 pkt. Z kolei wejście powyżej 12400 pkt. pozwoli ruszyć w stronę 12450 pkt.

Najważniejsze dane dla indeksu DAX

09:55 – Indeksy PMI dla Niemiec
10:00 – Indeksy PMI dla strefy euro

Wskaźnik Pivot Point używany w powyższej analizie indeksu DAX 30 znajdziesz w dodatku Admiral Markets MT4 Supreme do platformy MetaTrader 4.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here