Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 31.05.2019

Piątkowa sesja kończąca tydzień a zarazem miesiąc nie była udana dla inwestorów liczących na wzrosty, niemiecki DAX obsunął się o 1,47%. Tym samym “cofnął się” do okolic 1. kwietnia br. wymazując późniejsze wzrosty. W całym maju spadek wyniósł 5 procent, wiele przypadło na ostatni tydzień bowiem tylko w ciągu 5 dni indeks zniżkował o 2,3%. Opublikowane dane nt. sprzedaż detalicznej w Niemczech zawiodły, odczyt wyniósł -2% podczas gdy analitycy spodziewali się wzrostu o 0,4%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Vonovia, która zyskała 1,45% a tymczasem spółka RWE wzrosła o 0,09%. Najsłabiej wypadł Wirecard spadając aż 7,45% natomiast ThyssenKrupp stracił 3,70%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość spółek zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 526 do 168.

DAX Intraday

Notowania DAX od kilku dni wpisane w kanał spadkowy, cena obecnie znajduje się bliżej dolnego jego ograniczenia, co wskazuje wciąż na dominującą postawę niedzwiedzi. Czwartkowa flaga wywołała w ostatnią sesję miesiąca silną wyprzedaż, DAX spadał miarowo niczym wodospad. Nie pojawiła się klasyczna formacja wyczerpania w postaci kapitulacji podaży lub świecy o długim knocie, dlatego potencjał do spadku wciąż jest niewyczerpany.

dax m30

Dziś rynek otwiera się z luką (czwartą) po czym wykazuje chęć wzmocnienia, otwarcie przypomina odpalenie ostatnich stop lossów graczy którzy nie uzupełnili depozytów lub zostali przypadkowo z akcjami na weekend. Cała “akcja” dzieje się również na wsparciu S1 11 630 pkt, trudno jednak w takiej sytuacji polować na dołek bowiem cały czas notowania szorują pod dnie a kupujący nie mogą przedrzeć się powyżej piątkowych dołków. Kolejne wsparcie S2 dopiero 70 pkt niżej przy 11 550.

Gdyby bykom udało się opanować sytuacje a po południu przyszło wsparcie zza oceanu, możemy zobaczyć podejście pod punkt kierunkowy 11 730 – to także lokalna górka z piątku. Piwoty tygodniowy i miesięczny dość wysoko, odpowiednio: 11 830 oraz 11 940, spodziewam się jednak ich przetestowania w kolejnych sesjach.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs euro wybija wsparcie przy 4,2880. EUR/PLN coraz niżej
Następny artykułBinance Coin można wykorzystać aż na 83 sposoby
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here