Naga MarketsNiemiecki indeks DAXDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 02.04.2019

Niemiecki DAX kontynuuje dobrą passę, wczoraj wzrost sięgnął 0,62% i jest handlowany powyżej 11 800 punktów. Zatem przełom miesięcy jest dla indeksu rewelacyjny i wszyscy Ci którzy wieszczyli spadki muszą przyznać się do błędu bo oto dziś kurs niemieckiego DAXa wędruje powyżej marcowych maksimów. To reakcja na rozwiązanie jak się wydaje spornych kwestii handlowych między USA i Chinami. Pustki w kalendarzu makro to także element podtrzymujący obecną tendencję.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Continental, która zyskała 2,31% a tymczasem spółka Bayerische Motoren Werke wzrosła o 2,22%. Najsłabiej wypadł Henkel spadając 1,99%, natomiast  Deutsche Post stracił 1,46%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 443 do 260.

DAX Intraday

DAX łamie opory jak zapałki, wczoraj dotarł to poziomu R1 11 795 późnym popołudniem, gdzie nastąpiło małe zawahanie i korekta w postaci 30 punktów, niezauważalna jednak z perspektywy np m30. W sesji overnight indeks dotarł już do pierwszego kwietniowego oporu 11 840 pkt, co powinno spowodować przynajmniej zatrzymanie (w perspektywie najbliższych sesji). Z drugiej strony wybiciu uległ marcowy opór co grozi ustanowieniem kolejnych rekordów i wyciskaniu krótkich pozycji (short squeeze).

Cała akcja cenowa dzieje się tuż nad średnią 200 sesyjną. Byki osiągnęły już swój cel czyli nowe ekstrema cenowe i teraz od kondycji niedźwiedzi zależy jak szybko osiągniemy 12 tyś punktów.

dax m30

Wyznacznikiem trendu est linia trendu wzrostowego która wczoraj zadziałała jak dynamiczne wsparcie. Dziś sytuacja jest zgoła odmienna, bowiem rynek jest już mocno odchylony od LT oraz dziennego piwota. Rankiem kurs atakuje lokalny poziom R1 11 870 pkt i wędruje już do kolejnego czyli 11 925 pkt. Z punktu widzenia ADR taki ruch jest jak najbardziej możliwy. Pierwsze wsparcie w okolicy 11 830/20 oraz niżej DP – 11 770 pkt.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here