Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 29.11.2019

DAX na koniec miesiąca lekko zniżkował o 0,07% jednak na przestrzeni tygodnia jak i mijającego listopada jest nw plusie odpowiednio 0,55% i 2,3%. Na wykresie dziennym widać mocne przebicie poziomu 13 tyś pkt z luką, która nie została domknięta. OD tamtej pory DAX pnie się powoli w górę wyczekując na impulsy w końcówce roku. Piątkowa sprzedaż detaliczna w Niemczech m/m okazała się słabsza od prognoz analityków (-1,9% vs. -0,2%)

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka E.ON, która zyskała 3,17% a tymczasem spółka Wirecard wzrosła o 1,05%. Najsłabiej wypadł Continental spadając 1,84% natomiast Covestro stracił 1,78%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość spółek zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 399 do 297, a 60 z nich zakończyły sesję bez zmian.

Capital.com
Capital.com - handluj już od 80 PLN! SPRAWDŹ NAS

DAX Intraday

W piątek po raz kolejny byki dały o sobie znać, kupujący podrażnieni tym zejściem poniżej 13 190 pkt pokazali że nadal dominują na parkiecie. Zatem miesiąc kończy się wysoko, dwie spadkowe luki zostały domknięte – czego nie spodziewałem się w takim tempie. Dziś sesja overnight startuje z wysokiego “C”, po czym kurs wraca do połowy zakresu ubiegłotygodniowej konsolidacji. A robi to tylko po to aby zyskać nowe siły na wybijanie kolejnych szczytów, niczym skoczek narciarski uginający kolana przed wyjściem z progu.

dax m30

Wygląda na to że w piątek niedźwiedzie zostały złapane w pułapkę i taki scenariusz sugerowałem w ostatnim wpisie, ponieważ DAX powraca powyżej 13 300 pkt. Lokalny opór R1 13 355 pkt i tam spodziewam się zatrzymania przed atakiem na listopadowy szczyt 13 372 pkt (dobre poziomy do wyciskania krótkich pozycji).

Najważniejsze poziomy wsparć w mojej opinii to tygodniowy piwot zlokalizowany w obszarze piątkowego zamknięcia 13 320 pkt oraz poziom miesięczny (piątkowy dołek).tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułJustin Bennett Price Action: Tygodniowe spojrzenie na rynki 2 – 6 grudnia 2019
Następny artykułKurs euro spada mimo wzrostu PMI przemysłowego w Niemczech i strefie euro
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here