Naga MarketsNiemiecki indeks DAXDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 01.10.2018

Podczas gdy w czwartek sesji na GPW nie było, to u naszych zachodnich sąsiadów zmagania zakończyły się wzrostem o skromne 0,18%. W USA również wzrosty, po informacji o poprawiających się stosunkach na linii USA-Chiny. Liderzy tych państw mają spotkać się już niedługo na konferencji państw G20 w Argentynie, rynek będzie liczył tu na pozytywne rozstrzygnięcia.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Deutsche Lufthansa, która zyskała aż 7,24% a tymczasem spółka Deutsche Bank zamknęła się nad kreską 2,97%. Najsłabiej wypadł Wirecard tracąc 1,87% a Adidas spadł o 1,66%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość tracących notowanych na giełdzie we Frankfurcie wynikiem 418 do 254.

Zacznij handlować czołowymi kontraktami CFD na ponad 10 000 światowych rynków. Handluj parami walutowymi, indeksami oraz towarami.
Wejście na światowe rynki finansowe nigdy jeszcze nie było tak łatwe.

DAX Intraday

Pierwsza sesja miesiąca rozpoczęła się z poziomów neutralnych, po czym chwilę później kupujący wynieśli cenę DAXa na nowe maksima trendu. Rynek dotarł do wskazywanego wcześniej oporu na 11 555 czyli tygodniowego oporu oraz R2, skąd dość szybko nadeszła reakcja podaży, tam również było usytuowane moje zlecenie SELL, które “przeciągnąłem” aż za punkt kierunkowy.

dax m15

Dzisiaj po tej korekcie nie ma już śladu, bowiem DAX wystrzelił grubo ponad 11 600 punktów czyli nowy miesięczny piwot. Taka akcja może oczywiście zakończyć się pułapką na byki (podobnie jak to wczorajsze wybicie). Niemniej jednak pierwszego testu popytu oczekiwałbym na zniesieniu do 11 555 punktów. Kolejny opór a zarazem najdalej wysunięty punkt dzienny przy 11 725, natomiast punkt kierunkowy stosunkowo nisko przy 11 480.

Według cotygodniowej ankiety przeprowadzonej przez Xetra, wśród inwestorów instytucjonalnych, odsetek byków wzrósł aż o 25% a niedźwiedzi spadł o 17%. Przekłada się to na 52% optymistów, 34% pesymistów i 16% inwestorów poza rynkiem. Po ostatnim gigantycznym spadku sentymentu nie ma już śladu, przy wzroście DAX o 160 punktów w ciągu tygodnia to znowu optymiści rządzą na parkiecie.

dax sentymentConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here