Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 01.10.2018

Pierwsza sesja miesiąca była udana dla inwestorów we Frankfurcie, DAX wzrósł o 0,75% docierając do 12 350 punktów. Poniedziałek charakteryzował się niższym obrotem na futures, na którym gracze raczej zamykali pozycje, ubyło 10 tyś kontraktów. Opublikowane dane PMI dla przemysłu nie zaskoczyły, odczyt na poziomie 53,7; dużo gorzej wypadła sprzedaż detaliczna -0,1% vs 0,4% prognozowana, dodatkowo rewizja w dół danych za poprzedni miesiąc do -1,1%.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Fresenius, która zyskała aż 8,38% a tymczasem spółka Linde wzrosła o 6,23%. Najsłabiej wypadł ThyssenKrupp AG spadając 4,51% natomiast Deutsche Lufthansa straciła 1,98%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 430 do 270.

Zacznij handlować czołowymi kontraktami CFD na ponad 10 000 światowych rynków. Handluj parami walutowymi, indeksami oraz towarami.
Wejście na światowe rynki finansowe nigdy jeszcze nie było tak łatwe.

DAX Intraday

Rynek przedarł się wczoraj rankiem powyżej piwota tygodniowego i zarazem dziennego, co spowodowało, że moje próby sprzedawania zakończyły się niepowodzeniem. Pewną słabością okazał się fakt, że DAX nie zaksięgował oporu R1, dlatego wydaje się, że ten wyskok to jedynie korekta. Dziś w akompaniamencie spadku na Wall Street, DAX schodzi do wsparcia S1 – 12 233 jednocześnie domykając weekendową lukę. W tym momencie zdecydowałem się na długie pozycje z celem na dzienny pivot.

Po godzinie 9:00 indeks jest handlowany poniżej 12 300 punktów, dlatego prawdopodobne jest przetestowanie S2 oraz miesięcznego piwota 12 170 punktów. Z kolei utrzymanie luki i powrót nad punkt kierunkowy byłoby zachętą do powalczenia o pokonanie wczorajszych maksimów.

Dziś brak istotnych danych makro.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułWIG20 z luką. Kierunek 2200 punktów?
Następny artykułWilly Woo: Bitcoin wart $50 tys. do 2021 r.
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here