Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 01.08.2018

Pierwsza sesja nie była udana dla posiadaczy akcji, DAX zniżkował na zamknięciu o 1,08%, przez większą część sesji notowania oscylowały wokół piwota tygodniowego powyżej 12 700 punktów. Dane PMI z przemysłu negatywnie zaskoczyły, po czerwcowym lepszym odczycie 57,3pkt gospodarka znów zaczyna się kurczyć 56,9pkt.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Fresenius Medical Care, która zyskała 1,56% a tymczasem spółka Henkel wzrosła o 1,35%. Najsłabiej wypad Volkswagen ze stratą 3,69% , natomiast Continental stracił 3,63%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 423 do 293.

Już teraz zapoznaj się z ofertą NAGA Markets

DAX Intraday

Indeks na otwarciu w czwartek silnie zniżkuje, po luce 30-punktowej poniżej wczorajszych minimów, przecena jest kontynuowana. Dzienna rozpiętość cen już w tej chwili dobija do 100 punktów, przy średniej zmienności ok 150 punktów. DAX po raz pierwszy w tym miesiącu testuje od góry poziom miesięcznego piwota, który przebiega na granicy 12 600 punktów.

Najbliższy opór to 12 660 punktów, natomiast wsparcie do najdalej oddalony S3 w rejonie 12 520. Punkt kierunkowy dopiero przy 12 750.

Według ankiety przeprowadzonej wśród profesjonalnych inwestorów, odsetek optymistów wynosi 46% po wzroście o 11% w ostatnim tygodniu, natomiast 32% ankietowanych obstawia spadek, pozostałe 22% nie angażuje się kapitałowo. Wśród inwestorów detalicznych stosunek ten wygląda następująco: 41% byk vs 37% niedźwiedź.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKomentarz walutowy – Podwyżka stóp w USA już we wrześniu?
Następny artykułBraster – słabsze wyniki sprzedaży w II kwartale
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here